Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!



107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Voľby v SZĽH: Rana pre Lintnera, spoluprácu s Nemečkom odmieta

Napísal na 25. júna 2015

BRATISLAVA. Delegáti kongresu dnes hlasovali na Štadióne Ondreja Nepelu o novom prezidentovi Slovenského zväzu ľadového hokeja. Aj napriek protestu ľudu sa na staronové miesto posadí opäť Igor Nemeček. S 58 hlasmi tak porazil druhého kandidáta Richarda Lintnera, ktorému dali účastníci nepostačujúcich 45 hlasov. 

Krátko po desiatej ráno začalo 112 delegátov kongresu hlasovať o novom prezidentovi SZĽH. Predtým sa však museli zvoliť noví členovia výborov, ako aj návrhy zmien v prestupovom poriadku či rokovanie o zmenách v rozpočte. Návrh o zmene hlasovania vo voľbách neprešiel. Počas kongresu vonku skandovalo približne 20 ľudí meno Richarda Lintnera.

lichard r

Richard Lintner

Na svoju prezentáciu mal každý kandidát päť minút. Ako prvý dostal príležitosť Lintner, hneď po ňom Nemeček. Po svojej krátkej poslednej šanci už dostali priestor delegáti s volebnými lístkami.Po sčítaní vyhral o 13 hlasov hokejové voľby Nemeček. 

,,Ďakujem všetkým, ktorí ma podporili. Verím, že v tomto období splníme všetky úlohy, ktoré si s novým výkonným výborom stanovíme,“ zhodnotil po oznámení výsledkov prezident. Zároveň skonštatoval, že bude veriť v upokojenie situácie a vytváranie viac pozitív ako negatív.

Aj po vynaloženej trojmesačnej snahe zlepšiť kandidatúru, Richard Lintner dnes skončil druhý. Podľa jeho slov ani jednu sekundu nad projektom neľutuje. ,,Je to pre mňa tvrdá rana. Som však hrdý na to, čo sme spravili. Ukázali sme, že v rámci náročných možností sa dá strhnúť obrovská pozornosť ľudí a fanúšikov,“ dodáva Lintner. Richard si po náročnom súboji nevie predstaviť ďalšiu spoluprácu s Nemečkom. Igor naopak tvrdí, že dôležité je nikdy nehovoriť nikdy, a preto by vzájomnú spoluprácu v budúcnosti nevylúčil.

Text: Karin Kubíková

Zdroj: pianomedia.sk