Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Fallout 4 dostal nový update. k hre sa vracajú tisícky hráčov

Napísal na 4. mája 2024

Hry zo série Fallout začali po úspešnom vydaní seriálu opäť ožívať. Fallout 4, momentálne najpopulárnejší diel, konečne dostal next-gen update.

Značka Fallout je ikonická postapokalyptickou tématikou, ktorú dopĺňajú retrofuturistické prvky. V tomto svete stojí za zánikom civilizácie vojna, v ktorej nukleárne hlavice zlikvidovali takmer všetok život na povrchu planéty. Hlavný príbeh hry Fallout 4 sa odohráva dvesto rokov po tejto katastrofe, kedy vďaka neustálemu pôsobeniu radiácie, len veľmi málo vecí zachovalo po konci sveta svoju pôvodnú podobu.

Táto hra od spoločnosti Bethesda Softworks je RPG videohra, ktorá vyšla už v roku 2015. Pozitívne recenzie ohľadom sveta, slobody hráča, spracovania hrateľnosti alebo soundtracku ju vyniesli vysoko medzi hernou komunitou. V deň vydania sa predalo cez 12 miliónov kópií po celom svete. Hra získala niekoľko ocenení a časom jej obsah rozšírili o šesť nových DLC Automatron, Nuka-World alebo Far Harbor.

Fallout 4
Ikonická zbroj zo sveta Fallout. Zdroj: polygon.com

Skoro desať rokov od vydania sa hra opäť stáva obľúbenou a prináša nový obsah. Táto popularita nie je náhodou. Nová seriálová adaptácia videohier s rovnomenným názvom, Fallout, sa stala číslom jeden na platforme Amazon Prime Video. Seriál je veľmi úspešný a tvorcovia už ohlásili druhú sezónu. Vďaka nemu sa hráči opäť vracajú k hrám z tejto série a ich počet dosiahol 5 milióv za jeden deň.

Fallout 4 next-gen update

Aktualizácia hry zahŕňa najmä grafické a technické zmeny, no priniesla aj úplne nový obsah. Deväť rokov stará hra, tak vďaka vylepšeniu dobieha dnešný štandard. Momentálne podporuje rozlíšenie 4K bez ohľadu na to, či si vyberiete Quality alebo Performance mód.

Ako aj pri ostatných hrách, Quality mód sa zameriava na 30 FPS a Performance mód na 60 FPS. Na konzolách PS5 a Xbox Series X tak pôsobia oveľa plynulejšie. Vylepšenie hry je bezplatné pre všetkých, ktorí vlastnia Fallout 4, čo však zatiaľ neplatí pre hráčov, ktorí ju majú vďaka službe PS Plus.

Fallout 4
Update priniesol do hry okrem grafického vylepšenia aj nové misie. Zdroj: ign.com

Je známe, že hry od spoločnosti Bethesda Softworks obsahujú nespočet bugov a Fallout 4 nie je výnimkou. Na opravovaní chýb vývojári pracujú dodnes, takmer desať rokov od prvého vydania. Novým updatom taktiež zlepšili aj technickú stránku videohry a priniesli dlhý zoznam opravených bugov, no samotná aktualizácia priniesla aj zopár nových problémov.

Pre počítačovú verziu videohry je vďaka aktualizácii teraz k dispozícii oficiálna podpora pre širokouhlé aj ultraširokouhlé obrazovky. Update priniesol okrem opráv aj nové vybavenia, zbrane a misie. Pribudla tiež úplne nová príbehová línia s názvom Echoes of the Past, ktorá je prepojená s príbehom z hry Fallout 3. Fallout 4 je teraz dostupná aj na Epic Game Store a získala oficiálny odznak Deck Verified pre Steam Deck.