Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

UCM žije futbalom!

Napísal na 6. decembra 2013

Mali ste v pondelok alebo v utorok (2.-3. 12. 2013) čas medzi prednáškami? V tom prípade ste si snáď nenechali ujsť náš univerzitný futbalový turnaj v Mestskej športovej hale a vaše kroky smerovali práve sem. Povzbudzovanie našich talentovaných hráčov neostalo bez odmeny. Okrem unikátnych športových výkonov bol program spestrený aj rôznymi súťažami medzi zápasmi. Mnohí si domov odniesli tričko alebo mikulášsku čiapku.

Prvý deň súperilo 16 družstiev zo všetkých fakúlt o postup do vyraďovacej časti turnaja, ktorá sa odohrala v utorok dopoludnia. Niektoré zápasy boli do poslednej chvíle veľmi napínavé a skutočne sa bolo na čo pozerať.

V utorok (3. 12. 2013) sa odohrávali dôležitejšie zápasy. Do štvrťfinále postúpili nasledovné družstvá: Predná Hora (FSV), La Masia (FSV), FC Brazzers (FF) a futbalisti z Čiernej ruky (FSV). Jednoznačne najúspešnejšou fakultou bola FSV, ktorá obsadila prvú a tretiu priečku. Víťazom turnaja sa stal tím La Masia, ktorý porazil súpera FC Brazzers až so šesťgólovým náskokom 10:4. Bronzovú medailu získalo mužstvo Predná Hora v zápase s hráčmi Čiernej ruky.

Veľmi dobré vsuvky boli súťaže pomedzi zápasy. Fanúšikovia, ale aj rozhodcovia a organizátori, mali možnosť kopnúť si do futbalovej lopty, a tak zhodiť, čo najväčšie množstvo koliek. Niektoré pokusy boli veľmi zábavné, ale napriek tomu si súťažiaci domov hrdo odnášali získané ceny (hoci väčšina tričiek bola veľkosti S :D).IMG_6293

Počas turnaja sa tradične konala aj súťaž o najlepšieho hráča a strelca. Najlepším hráčom sa stal Patrik Krištofík a najlepším strelcom Peter Kozic, ktorý nastrieľal neuveriteľných 16 gólov!

To, že tento ročník bol naozaj kvalitný, potvrdil aj jeden z organizátorov turnaja, Filip Holec: „Som spokojný najmä s futbalovou úrovňou turnaja, ktorá sa naozaj z roka na rok zvyšuje. Každý rok bojujeme aj o divácku účasť a teší nás, že sme si vytvorili stálu kulisu, ktorá si nájde cestu na turnaj. “

Vyhlásenie výsledkov prebiehalo na Afterparty v Europe2Pointt, kde sa okrem hráčov bavili aj fanúšikovia a ich kamaráti. Vstupné bolo na mieste 3 eurá a zábava zaručená.

Univerzitný futbalový turnaj sa pomaly stáva tradíciou našej školy, keďže máme za sebou už piaty (a veľmi úspešný) ročník. Sme radi, že koniec semestra so sebou prináša okrem prvých predtermínov a vianočného punču aj zážitky športového charakteru. Tešíme sa na budúci rok, nech je turnaj minimálne tak kvalitne zorganizovaný ako tento.

IMG_6478

víťazné mužstvá: zľava – FC Brazzers, La masia, Predná Hora

IMG_6462

La Masia sa teší zo zlata

Text: Karin Fronková, foto : Alexandra Galambová


Pokračovať v čítaní

Predošlý článok

Na trhoch s Aetterom


Náhľad