Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Toto sú top 4 knihy vhodné ako dodatočný vianočný darček

Napísal na 29. decembra 2023

Zabudli ste na niekoho pod vianočným stromčekom? Situáciu máte šancu ešte zachrániť. Svojim blízkym môžete darovať tieto top 4 knihy ako vianočný darček.

Dušan Mitana – Psie dni

Kniha Psie dni od Dušana Mitanu je plná krátkych, no pútavých poviedok. Jednotlivé príbehy na seba nenadväzujú a zväčša majú absurdné rozuzlenie. Nájdeme v nich dávku mysterióznosti a humoru a taktiež plno zvratov, ktorými autor zanecháva v čitateľovi mnoho otázok a priestor pre fantáziu.

Jednotlivé poviedky pôsobia aj na myseľ človeka, ktorý si práve po prečítaní knihy začne všímať množstvo absurdných situácií z bežného života. Kniha je ideálna pre ľudí, ktorí milujú čítanie, no nemajú čas na priveľmi dlhé diela. Ak vás práve táto kniha zaujala, rozhodne odporúčame pozrieť si aj knihy, ako napríklad Patagónia či Nočné správy.

Matúš Mahút – Kvapky

Ďalšia kniha s názvom Kvapky je od mladého slovenského autora Matúša Mahúta. Je to prvá z trilógie kníh – Kvapky, Dážď a Búrka, ktorá ešte nevyšla. V diele pozorujeme život mladého študenta Mirka, ktorý zažíva strasti a radosti vysokoškolského života v Mlynskej doline. Príbeh je písaný s humorom, zameraný na pozornosť mladého čitateľa, ktorý sa dokáže stotožniť s hlavnou postavou.

Knihy ako vianočný darček
Matúš Mahút s jeho dielami Kvapky a Dážď. Zdroj: Instagram/mahut.matus

Peter Popluhár – Ako (ne)prežiť mladosť

Mladý a populárny influencer Peter Popluhár napísal v poradí svoju druhú knihu s názvom Ako (ne)prežiť mladosť. Autor sa inšpiroval svojím nezvyčajne šialeným životom z obdobia štúdia a vytvoril tak zbierku vtipných poviedok, ozvláštnenú nezvyčajným zafarbením strán.

Každá kapitola je na tmavších stranách, pretože aj jednotlivé príbehy sú temnejšie. Autor v knihe zažíva množstvo zábavných aj ilegálnych zážitkov a taktiež spomína aj príbehy svojich kamarátov, ktoré stojí za to si prečítať.

Knihy ako vianočný darček
Autor Peter Popluhár so svojou knihou Ako (ne)prežiť mladosť. Zdroj: Instagram/patopopular

Jan Měndel – Uprdelizmus

Posledná kniha z nášho výberu má názov Uprdelizmus. Je od českého autora Jana Měndela, ktorý sa v knihe venuje téme, ako žiť život lepšie a ľahšie pomocou flegmatického prístupu a nadhľadu. V knihe nájdeme situácie, ktoré ľudia zažívajú vo svojich každodenných životoch, obohatené o rady autora ako ich zvládať.

Menděl sa snaží čitateľa naučiť nebrať seba ani svet naokolo príliš vážne a dosiahnuť tak osobnú slobodu. Kniha patrí do sekcie motivačnej literatúry, no napísaná je zrozumiteľne a pútavo. Aj preto je vhodná pre mladých aj starších čitateľov.

Všetky tieto knihy nájdete v rôznych kníhkupectvách a sú ideálnym darčekom aj pre ľudí, ktorí nie sú najväčšími fanúšikmi literatúry. Ak ste na niekoho pod vianočným stromčekom zabudli, máte jedinečnú príležitosť situáciu zachrániť.