Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Top 5 zaujímavých Airbnb na Slovensku, ktoré sa oplatí navštíviť

Napísal na 24. januára 2024

Milovníci prírody a pokoja si prídu na svoje. Našli sme pre vás zaujímavé Airbnb na Slovensku, ktoré odkrývajú krásy prírody.

Slovensko je ako krajina známe svojou očarujúcou prírodou. Mnoho ľudí však nevie, že si tieto úkazy môžu zažiť v ničím nerušenom a plne autentickom prostredí. Existuje už niekoľko zaujímavých Airbnb na Slovensku, ktoré si môžu milovníci cestovania prenajať a užiť si tak nezabudnuteľný zážitok v prírode.

Včelí hotel

V malej dedinke Štiavnické Bane, ktorá sa nachádza neďaleko Banskej Štiavnice, sa nachádza domček v tvare včelej bunky. Včelí hotel sa mu hovorí najmä z dôvodu, že je spojený s včelínom. To znamená, že ľudia môžu v bezpečí pozorovať, ako včely pracujú na výrobe medu a zároveň si užívať výhľad na prírodu.

najzaujímavejšie Airbnb na Slovensku
Včelí hotel. Zdroj: YouTube/Včelárstvo Marian Holub

Celý domček je zariadený v štýle včelieho úľu, čo mu dodáva na autentickosti. Okrem výnimočného zážitku je pobyt tu vhodný aj pre vaše zdravie. Dýchanie čerstvého včelieho vzduchu je plné éterických olejov, ktoré majú pozitívne účinky na zmiernenie nervozity a taktiež podporujú kvalitu spánku. Celý domček si viete prenajať na ich stránke počas sezóny, ktorá je od apríla do septembra od 8:00 do 20:00.

Zážitok so včelami vo včeľom hoteli. Zdroj: YouTube/Včelárstvo Marian Holub

Rokfort v oblakoch

Pre všetkých milovníkov mágie sme našli aj čarovné miesto v obci Čavoj. Už pri rezervácii ubytovania vás zaujme ich webstránka, ktorá udržuje kúzelnú a romantickú atmosféru. Celý pobyt sa nesie v duchu spomienok na detstvo a odkazov na film Harry Potter. Domček je síce drevený, no je celý zateplený a celkovo zabezpečený. Už pri vstupe vás čaká fľaša sektu a teplá pizza na privítanie.

Všade okolo je nádherná príroda plná hustých lesov a taktiež možnosť rôznorodých exteriérových aktivít. Neďaleko sa nachádza dedinka Čičmany či zámok a zoo v Bojniciach, ale aj množstvo iných atrakcií. Celé ubytovanie je vďaka svojej autentickosti a magickosti veľmi obľúbené a preto ho ľudia často odporúčajú ako nezabudnuteľný zážitok.

Treehouse v korunách stromov

Oddych v prírode si ľudia môžu užiť aj v Trenčianskych Tepliciach. Nachádza sa tu hneď niekoľko drevených domčekov, ktoré stoja v korunách stromov, obklopené ničím nerušenými lesmi. Síce v dome nenájdete teplú vodu či elektrinu, no práve to pridáva čaro celému zážitku.

Človek môže načerpať novú energiu a myšlienky, pri pozorovaní nedotknutej prírody. Ľudia sem často chodia na romantické večery s partnerom, pri svetle sviečok a lesnom šume vetra. Termíny ubytovania a taktiež aj cenník nájdete na ich stránke.

najzaujímavejšie Airbnb na Slovensku
Treehouse v korunách stromov. Zdroj: YouTube/Treehouse.sk

Súdkovo

Ďalším zaujímavý pobyt sa nachádza v obci Malá Tŕňa neďaleko Trebišova. Na hlavnej stránke ubytovania sa uvádza: „Našou hlavnou myšlienkou je robiť to inak, pútavo, osobne, s kúskom vinárskeho srdca.“ Môžete sa tu totiž ubytovať priamo vo vinárstve alebo v drevených súdkoch, ktoré sa nachádzajú vo vinici. Celý zážitok je výnimočný a okrem ubytovania tu môžete ísť aj na degustáciu vín z oblasti Tokaj.

Ubytovanie ponúka výhľad priamo do záhrady a taktiež aj na hory. Na svoje si tu prídu aj rodiny s deťmi, keďže sa tu nachádza aj detské ihrisko, bezplatné Wi-Fi a rodinné izby. Okrem ochutnávky vín je tu aj množstvo turistických miest a taktiež sa tu dá lyžovať či bicyklovať. Ubytovať sa môžete pomocou rezervácie na oficiálnej stránke.

najzaujímavejšie Airbnb na Slovensku
Ubytovanie v drevenom sude. Zdroj: YouTube/tokajmacik

Noc na Lomnickom štíte

Posledné ubytovanie, je pre skutočných milovníkov Slovenska, ktorí si chcú užiť vrcholy tatranských štítov, dotýkajúcich sa neba. Môžete sa totiž ubytovať v najvyššie položenej izbe v strednej Európe, na Lomnickom štíte. Priamo na vrchol vás zavezie lanovka až do výšky 2 634 metrov. Tu vás čaká uvítací prípitok pri západe slnka a taktiež darček na izbe. Večera ponúka zážitok pri svetle sviečok v kaviarni Dedo, kde si vopred vyberiete chody 4-chodovej večere, ktorá má v ponuke aj detské menu.

najzaujímavejšie airbnb na Slovensku
Večera na Lomnickom štíte pri západe slnka. Zdroj: Marek Hajkovský

Po večeri máte možnosť vychutnať si krásny výhľad na Belianske Tatry, Biele pleso, Jahňací štít, Vidlový hrebeň a Kežmarský štít z hotelovej Izby Comfort alebo výhľad na Pyšný štít, Ľadový štít, Oravskú priehradu a Babiu horu z Izby Classic. Celý zážitok je vhodný pre zamilované páry, ale aj pre rodiny či skupiny kamarátov, ktorí chcú zažiť krásu slovenskej prírody tak, ako ju ešte nevideli. Pobyt si môžete rezervovať na stránke TMR hotelov, kde sa dozviete aj o voľných termínoch a cenách.

najzaujímavnejšie Airbnb na Slovensku
Hotelová izba na Lomnickom štíte. Zdroj: Marek Hajkovský

Všetky tieto ubytovania sú nezabudnuteľným zážitkom, ktorý môžete prežiť so svojimi najbližšími. Existujú aj iné zaujímavé Airbnb na Slovensku, prípadne jedinečné miesta, ktoré môžete nájsť na stránkach ako je miribord alebo priamo na stránke airbnb.