Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Na trhoch s Aetterom

Napísal na 6. decembra 2013

TRNAVA. V našej Aetter redakcii sme sa rozhodli, že vám  budeme každý druhý deň až do konca semestra poskytovať recenzie vianočných stánkov , ktoré sme navštívili. Dúfame, že vás naše skúsenosti inšpirujú a navštívite trhy, aby ste si trošku oddýchli od študovania na blížiace sa skúšky. Prvú recenziu si prečítate práve TU!

V stredu (4.12.) som sa prvýkrát vybrala očekovať Trnavské vianočné trhy. Pôvodne som si chcela dať len varené vínko, ale nakoniec z toho bol punč, zemiaková placka, pirôžtek a dokonca aj trdelník. Ja viem, veľa. Ale tá krásna zmes všetkých vôní vo mne konečne prebudila to pravé nefalšované čaro blížiacich sa sviatkov.

Najprv sme s kamoškou nevedeli, kde a hlavne čo si kúpiť pod zub. Napokon sme sa rozhodli pre stánok s názvom XXL Občerstvenie (viď foto č. 1), pretože tam brali všetky druhy stravných lístkov. Ja som si dala zemiakovú placku (2 e) a kamarátka kuraciu cigánsku (2,70 e). No musím povedať, že jedla som aj lepšie, ale aj horšie. Na môj vkus príliš veľa soli, ale zjedli sme to celé aj tak.

Potom sme sa poprechádzali, poobdivovali všetky stánky a zastavili sa na punč s ovocím (1,20 e)v stánku bez názvu (viď foto č. 2). Punč bol výborný, takže vrelo odporúčam. Po ceste domov sme sa zastavili pre tradičný orechový trdelník v jednom zo stánkov, tiež za 2 eurá. Nakoniec, v úplne poslednom stánku oproti pošte sme zočili domáce pirôžky po 50 centov a už sme vyťahovali peňaženky. Pirôžky aj trdelník boli naozaj vynikajúce (viď foto č. 3).

Dúfam, že sa budete inšpirovať a pôjdete aj vy na vianočné trhy trošku poklebetiť pri vínku alebo vianočných dobrotách.

Untitled-1Text a foto : Alexandra Bartlová


Pokračovať v čítaní