Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Vianočné podujatia chystajú počas celého adventu aj v okolí Trnavy

Napísal na 28. novembra 2022

Trnava. Adventné soboty a nedele budú v obciach regiónu Trnava plné lokálnych vianočných trhov. Do programu organizátori zahrnuli hudobné vystúpenia, ale aj tradičné sezónne podujatia či posedenia v rodinných vinárstvach a medovinárstvach.

Čaro malých vianočných trhov s pokojnou atmosférou budete môcť zažiť, ak sa prídete pozrieť do Suchej nad Parnou v sobotu 10. decembra, kde pripravujú medzisusedský trh aj kultúrny program.
Rozsvietený vianočný stromček a medovú vežu nájdete vo Ville Apimed, ktorá sa nachádza v obci Dolná Krupá. Na nasledujúci víkend tu chystajú mikulášsku nádielku pre deti a vystúpenie ľudovej hudby.

Návštevníci sa môžu tešiť na hudobné vystúpenie cimbalovej hudby počas nasledujúcich dvoch adventných nedelí. Tiež na vianočné trhy, program pre deti a hudobné vystúpenia. Tie budú 18. decembra popoludní.

Obcou bude prechádzať Mikuláš na hasičskom aute

Obec Dolná Krupá v spolupráci so základnou a materskou školou pripravuje Školské vianočné trhy, na ktorých budú deti predávať svoje výrobky, ktoré vyrobili počas výtvarnej výchovy. Mikulášsky program bude piateho decembra v podvečerných hodinách, kedy Mikuláš prejde obcou na hasičskom aute.

Mikuláš bude rozdávať deťom sladké odmeny budúci utorok pred Obecným úradom v obci Ružindol. Adventný trh tu nájdete v kultúrnom dome a na námestí v sobotu 17. decembra. Lokálni výrobcovia budú predávať ručne vyrobené produkty. Nájdete tu tiež dielničky pre deti, ochutnávku mladých vín, čerstvú kapustnicu a nebudú chýbať ani vystúpenia detí z materskej a základnej školy.

V Bielom Kostole obnovia tradičnú zabíjačku

V Obci Biely Kostol v sobotu obnovia tradičnú predvianočnú zabíjačku pred Kultúrnym domom. Tú spojili s ochutnávkou a predajom tradičných zabíjačkových špecialít. 

Najlepší pekári a pekárky sa stretnú 11. decembra v Kultúrnom dome, aby sa popasovali o titul najlepšieho vianočného koláča. Obec organizuje vianočné trhy 16. a 17. decembra v Kultúrnom dome, na ktorých bude prebiehať predaj vianočného tovaru a s programom vystúpia deti z materskej a základnej školy.

Zdroj: vitajtevtrnave.sk

V Jaslovských Bohuniciach chystajú vianočný koncert, ktorý bude poslednú adventnú nedeľu v kostole sv. Michala. V obci tiež vystúpi folklórny súbor Krupanskí črpáci s názvom Vianoce s Črpákmi.

Trhy budú aj pod Smolenickým zámkom

Podujatie Svetlo noci vianočnej bude pod Smolenickým zámkom počas každého adventného víkendu, kde nebudú chýbať vianočné trhy s občerstvením a sezónnymi nápojmi.

Malé vianočné trhy s pokojnou atmosférou nájdete aj v obci Špačince. Kultúrny program, predaj vianočného tovaru a vystúpenia detí z materskej a základnej školy budú v amfiteátri a v Kultúrnom dome. Piateho decembra prejde obcou Mikuláš na koči a pred kultúrnym domom slávnostne rozsvieti vianočný stromček.

Zdroj: Tlačová správa


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár