Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Nový singel od Coldplay feelslikeimfallinginlove je predzvesťou ich posledného albumu

Napísal na 9. júla 2024

Kapela Coldplay potešila svojich fanúšikov hudobným klipom k ich najnovšiemu singlu feelslikeimfallinginlove. Pieseň je predzvesťou ich desiateho albumu.

V strede júna kapela Coldplay pridala do svojho repertoára novú pieseň s názvom feelslikeimfallinginlove. Singel hovorí o poddaní sa láske aj napriek tomu, že sa nemusí skončiť šťastne. Novej láske sa spevák poddáva až kvitnú metaforické polia s kvetmi. Láska mu poskytuje záchranu z ťažkej situácie a vďaka tomu vie, že pretrvá celý život. Pieseň si ako prví mohli naživo užiť maďarskí fanúšikovia Coldplay na koncerte v Puskas Aréne v Budapešti.

videoKlip v posunkovej reči

O niekoľko dní po zverejnení skladby kapela vydala aj videoklip, v ktorom zohráva hlavnú rolu americká herečka Natasha Ofili. Okrem toho, že stojí za príbehom ku videoklipu a bola jeho kreatívnou režisérkou, vytvorila aj vlastný preklad textu piesne do americkej posunkovej reči.

Práve posunková reč zohráva veľkú rolu v priebehu klipu a okrem herečky Ofili sa v ňom objavili aj členovia El Sistema Venezuela’s Coro de Manos Blancas a renomovaná skupina Barquisimeto.

Hudobné video sa natáčalo v aténskom divadle Herodeion, na ktoré dostali fanúšikovia pozvanie priamo cez sociálne médiá kapely. Zúčastnení boli viazaní mlčanlivosťou a na natáčanie si nemohli vziať ani svoje mobilné telefóny. Keďže je divadlo historickou pamiatkou, musela skupina požiadať o špeciálne povolenie od Gréckeho archeologického ústavu.

Koniec Coldplay?

Už spomínaná pieseň je prvou z ich desiateho albumu Moon Music, ktorý by mal uzrieť svetlo sveta 4. októbra. Novinkou je, že platne s albumom vyrobia iba z recyklovaných plastových fliaš. Emisie z ich výroby sa tak znížia až o 85 percent.

Podľa slov frontmana Chrisa Martina by mal byť aj posledným albumom, ktorý kapela vydá. V rozhovore ešte v roku 2021 povedal, že ich posledná nahrávka vyjde v 2025. „Možno urobíme ešte nejaké spolupráce, ale katalóg Coldplay, takého aký bol, skončí.“ Dodal, že následne už budú chodiť iba na turné.

Zdroj: Tlačová správa