Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Máte radi Addamsovcov a Tima Burtona? Seriál Wednesday je niečo pre vás! 

Napísal na 28. novembra 2022

Netflix zverejnil prvú sériu Wednesday. Má osem epizód a zobrazuje, ako sa Wednesday Addamsová snaží zapadnúť v novej škole. Rieši pritom vraždu a útoky záhadnej príšery.

Wednesday je americká televízna séria, ktorá patrí do žánrov ako horor ale aj komédia. Bol zverejnený 23. novembra a má osem epizód, ktoré sú dlhé približne jednu hodinu. Vytvorili ho Alfred Gough a Miles Milliar. Podieľali sa aj na filmoch ako Spiderman 2 s Tobey Maguireom v hlavnej úlohe alebo Vtedy na východe s Jackiem Chanom. 

O réžiu sa postaral Tim Burton. Jeho tvorba je populárna medzi rôznymi vekovými kategóriami. Filmy ako Nožnicovoruký Edward, Alica v krajine zázrakov alebo Charlie a továreň na čokoládu sú jeho tvorbou. Je však známy aj pre svoje animované filmy ako Mŕtva nevesta alebo Predvianočná nočná mora

Seriál je založený na postave Wednesday Addamsovej. Tú môžete poznať z rôznych filmov alebo seriálov o jej rodine. Úplné začiatky ich príbehu sú však v komikse z roku 1938, ktorý nesie názov The Addams Family alebo Rodina Addamsovcov. 

O čom je seriál Wednesday? 

Hlavná postava Wednesday, po ktorej je seriál pomenovaný, sa dostala na novú internátnu školu Nevermore. V iných školách mala problémy, hoci však len drastickým spôsobom chránila svojho brata pred šikanou. Známky mala výborné, vďaka jej vysokému intelektu. 

Wednesday a jej spolubývajúca Enid v zdieľanej izbe. Zbroj: Youtube/netflix

V Nevermore sa Wednesday najskôr nepáči. Nevie si predstaviť zapadnúť medzi nadprirodzené bytosti ako sú vlkolaci, upíri alebo sirény. Neskôr však začne vyšetrovať vraždu, v ktorej sú zapletení jej rodičia. Zároveň sa snaží odhaliť identitu príšery útočiacu na jej spolužiakov a kamarátov. 

Je náročné opísať seriál Wednesday v jednej kategórii. Nájdete v ňom prvky komédie, hororu a zároveň je to aj detektívny seriál. Fanúšikovia si veľmi rýchlo obľúbili postavy a pochvaľujú si aj produkciu.  

Fotka z natáčania, kde sú Jenna Ortega a Emma Myers. Zdroj: Instagram/jennaortega

Obsadenie

V hlavnej úlohe hrá herečka Jenna Ortega. Mladý talent fanúšikovia poznajú najmä z filmov ako Babysitter: Killer Queen. Medzi novšiu tvorbu, kde účinkovala, patria horory Scream alebo X. Umelkyňa hovorí, že herectvu sa chcela venovať už od malička. Teraz má 20 rokov a má za sebou už niekoľko úspešných filmov a seriálov. 

Morticiu a Gomeza, rodičov Wednesday, hrajú Catherine Zeta-Jones a Luis Guzmán. Obaja majú za sebou dlhoročnú kariéru. Catherine začínala ako divadelná herečka, neskôr sa preslávila vďaka filmom Pasca alebo Zorro: Tajomná tvár. Luisa Guzmána fanúšikovia poznali zo seriálu Narcos alebo z filmu Cesta na tajomný ostrov. 

Cathrene Zeta-Jones a Luis Guzmán v ulohách rodičov Wednesday. Zdroj: Instagram/wednesdaynetflix

Emma Myers hrala úlohu spolubývajúcej Wednesday, ktorá je presný opak hlavnej postavy. Má rada žiarivé farby, je veľmi veselá a má veľa priateľov. Napriek jej výbornému stvárneniu postavy, podobne ako väčšina mladých hercov v seriáli, toto bola jej prvá seriózna rola. 

Zo zákulisia

Jenna Ortega fanúšikov zaujala nielen jej výborným hereckým výkonom, ale aj zvláštnym tancom v jednej z epizód. V rozhovore pre TV Guide hovorí, že choreografiu vytvorila sama, aj keď tanec nie je jej silná stránka. Režisér Tim Burton jej dôveroval a nechal voľnú ruku. 

V rozhovore pre WIRED herečka spomína, že pri kaskadérskych kúskoch nepotrebuje dabléra. V rôznych záberoch, kde je postava Wednesday v nebezpečenstve, hrá samotná Jenna. Produkčný tím sa síce o ňu bál, ale herečka nemá problém s ničím. Dokonca ju to baví. ,,Pokojne sa hodím o zem alebo spustím zo steny. Budem šoférovať auto v 100-kilometrovej rýchlosti, aj keď som to predtým nikdy nerobila,“ odpovedala v rozhovore. 

Herci a štáb opísali, ako sa im pracovalo s Timom Burtonom. Hovorili, že je to puntičkár, no jeho kreativita nemá hraníc. Dáva veľký dôraz na kameru, alebo ako farebne zladiť zábery a jednotlivé prvky v seriáli. Všetci však na natáčanie spomínajú s úsmevom. 


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár