Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

DOBROVOĽNÍ HASIČI V BOHDANOVCIACH NAD TRNAVOU OSLAVUJÚ 100. VÝROČIE SVOJHO VZNIKU

Napísal na 13. júna 2024

BOHDANOVCE NAD TRNAVOU. V Bohdanovciach nad Trnavou si 15. a 16. júna pripomenú 100. výročie vzniku tamojšieho dobrovoľného hasičského zboru (DHZ). Dobrovoľní hasiči pripravili pre návštevníkov sériu podujatí, ukážky historických vozidiel a súťaž s historickými striekačkami.

Oslavy 100. výročia vzniku Hasičského zboru, ktorý bol založený v roku 1924, sa začnú v sobotu 15. júna v športovom areáli TJ Elastik Bohdanovce. „Sme veľmi radi, že sa v obci nájdu ľudia, ktorí sa už roky podieľajú na tom, že DHZ v našej obci funguje už jedno storočie. Títo ľudia nielenže reprezentujú obec na súťažiach s historickou technikou, ale takisto pomáhajú pri mimoriadnych udalostiach, pri odchyte bodavého hmyzu, pri organizácii kultúrnych podujatí či pri náročných prácach v obci, i pri jej upratovaní,“ hovorí Ivan Bočko, starosta obce Bohdanovce nad Trnavou.

Sobotné popoludnie obohatí súťaž historických striekačiek o 14:30 h. „Bude to súťažná ukážka toho, ako v minulosti pracovali dobrovoľní hasiči, čo používali, ako sa obliekali a podobne. Návštevníci sa môžu tešiť na ukážku niekoľkých ručných striekačiek, s ktorými sa prídu prezentovať hasičské zbory z obcí Vlčany, Zemné, Kaplna, Rohožník, Rakovice a Jarovce. Svoju historickú techniku predvedie aj domáci zbor a zasúťažiť si prídu aj hasiči zo susedných Šelpíc.,“ dopĺňa Boris Janto, veliteľ DHZ Bohdanovce nad Trnavou.  „Priaznivci hasičskej histórie, techniky, deti, rodičia či návštevníci z okolia sa môžu tešiť aj na originálnu výstavu historických veteránov,“ dopĺňa starosta obce Ivan Bočko. Pre návštevníkov pripravujú organizátori aj sprievodný program a občerstvenie.

Dobrovoľní hasiči
Historická technika DHZ. Zdroj: TS.

Program pokračuje aj v nedeľu

Víkendové oslavy storočnice hasičského zboru vyvrcholia bohatým nedeľným programom. Tretia júnová nedeľa prinesie slávnostnú ceremóniu a svätú omšu. „V nedeľu sa naši obyvatelia môžu tešiť na slávnostný pochod s hudobným sprievodom. V čele sprievodu bude historická hasičská striekačka s konským záprahom, ktorá nás povedie k soche sv. Floriána, patróna hasičov. Na záver sa všetci stretneme na ďakovnej svätej omši,“ zakončuje starosta obce Ivan Bočko.

Viac informácií sa dozviete na facebookovej stránke Dobrovoľného hasičského zboru Bohdanovce nad Trnavou.

dobrovoľní hasiči
Dobrovoľní hasiči. Zdroj: TS.

Zdroj: TS