Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Novinky v kine (5.12. – 11.12.)

Napísal na 5. decembra 2013

Aké novinky si pre nás nachystali na najbližší týždeň v kine Hviezda?
 

Ľadové kráľovstvofrozenskplagat

 

Tvorcovia animovaných rozprávok Na vlásku a Ralph Rozbi-to predstavujú nádherné dobrodružstvo so štipkou humoru – Ľadové kráľovstvo. Hlavná hrdinka je Anna, mladé a odvážne dievča, ktoré je prekliate staršou sestrou Elsou, bezcitnou ľadovou kráľovnou. Jedinou šancou na zlomenie kliatby je podstúpiť nebezpečnú cestu cez zasnežené vrcholy hôr. Cestou ju sprevádzajú drsný horal Kristoff a sobí kamarát Sven. Stretávajú sa s tajomnými trolmi, vtipným snehuliakom Olafom, ale tiež musia čeliť armáde kráľovniných zmrznutých bojovníkov. Podarí sa Anne zachrániť svoje srdce?

Ľadové kráľovstvo je filmová adaptácia rozprávky dánskeho spisovateľa Hansa Christiana Andersena “Snehová kráľovná”, ktorá je obľúbená, predpokladáme, u každého detského čitateľa.

 

 

Frozen

Animovaný/Dobrodružný/Rodinný, 109 min

 

Dočkáme sa Ježiška?

dockame-sa-jeziska3Šarmantný José (Josef Abrhám) sa po tridsiatich rokoch emigrácie v Mexiku vracia do rodnej Prahy. Podľahne naliehaniu svojej mexickej manželky Dolores. Tá verí, že pre ich dcéru Penélope, ktorá sa márne snaží otehotnieť, je posledná nádej zázrak, ktorý by v predvianočnom čase mohlo splniť slávne Pražské Jezuliatko.

José má z návratu obavy, pretože veľmi dobre vie, že by mu mohol priniesť nečakané prekvapenia. Medzi ne patrí napr. dávny kamarát Rudo (Václav Postránecký), nie celkom ideálny kostolník (Pavel Kříž), ale najmä jeho bývalá láska Kveta (Libuše Šafránková) a jej veľká svojrázna rodina. Rodné mesto pripraví Josému veľa vtipných, ale aj zamotaných situácií. Bude potrebovať nadhľad a všetok svoj zmysel pre originálne riešenia, aby sa všetci dostali z valiacich sa problémov.

Čoskoro sa ukáže, že v Prahe je našťastie okrem Pražského Jezuliatka i mnoho ďalších bytostí, ktoré sú schopné konať zázraky.

V hlavných úlohách láskyplnej komédie Dočkáme sa Ježiška? sa po viacerých rokoch na plátne zišli dvaja z najobľúbenejších českých hercov – manželia Libuše Šafránková a Josef Abrhám. Ďalšie postavy stvárnili Václav Postránecký, Igor Chmela, Pavel Kříž, Danica Jurčová, Marian Roden, Dolores Heredia a ďalší.

Přijde letos Ježíšek?

Romantický, 100 min 

Viac o novinkách a programe kina tu: http://www.kinohviezda.trnava.sk/

 

Napísal: Ján Janočko


Pokračovať v čítaní

Další článok

Na trhoch s Aetterom


Náhľad
Predošlý článok

Aetter Foto


Náhľad