Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Sydney Sweeney sa ujala úlohy producentky vo filme Počatie 

Napísal na 5. apríla 2024

Mladá herečka sa objavila v hlavnej úlohe hororovej novinky Počatie. Bez jej záujmu by film nemusel vzniknúť. 

Immaculate, v slovenskom preklade Počatie, je americký psychologický horor. Najskôr odpremiéroval na festivale South by Southwest začiatkom mesiaca, no v kinách sa začal premietať až 21. marca. Celý film trvá 89 minút a podobne ako Mníška spája rituály katolicizmu s hororom.

Na produkcii filmu sa podieľalo niekoľko štúdii, konkrétne Black Bear Pictures, Fifty-Fifty Films a Middle Child Pictures. O distribúciu sa postaralo štúdio NEON. Je to nezávislá produkčná a distribučná spoločnosť, ktorá má však na konte úspešné snímky ako Apollo 11, Parazit alebo Spencer.

Dej filmu

Snímka nasleduje postavu mníšky Cecílie. Obrátila sa na vieru už v mladom veku, keď sa skoro utopila v zamrznutom jazere. Myslela si, že Boh jej vrátil život aby naplnila nejaký účel.

Neskôr je pozvaná do exkluzívneho talianskeho kláštora, kde sa snažia pomôcť umierajúcim mníškam v ich posledných dňoch. V tomto kláštore si Cecília uvedomí, že je tehotná aj napriek tomu, že je stále nepoškvrnená. Postupne si začne všímať a odkrývať tajomstvá, ktoré kláštor a jeho obyvatelia ukrývajú.

Herecké obsadenie

Celý film nemá veľké množstvo postáv, teda ani účinkujúcich. V hlavnej úlohe si prirodzene zahrala Sydney Sweeney. Mladá herečka sa preslávila úlohou v seriáli Eufória, no účinkovala aj v iných úspešných dielach ako Biely Lotos, Madam Web alebo Vtedy v Hollywoode.

počatie Sydney Sweeney
Sydney Sweeney v úlohe Cecílie. Zdroj: instagram/sydney_sweeney

Vo vedľašej úlohe sa objavila talianská herečka Simona Tabasco, ktorá sa tiež objavila v druhej sezóne Bieleho Lotosu. V horore si zahral aj španielský herec Álvaro Morte, ktorého môžete poznať ako profesora zo seriálu La casa de papel.

V snímke účinkoval aj taliansky televízny a divadeľný herec Giorgio Colangeli alebo herečky Benedetta Porcaroli a Dora Romano. Z veľkej časti sa účinkujúci podieľali aj pri režírovaní filmu.  

zaujímavosti o filme

Sydney Sweeney sa v roku 2014 zúčastnila konkurzu na tento film, ale projekt sa nikdy neuskutočnil. Námet sa jej všat tak páčil, že sa po rokoch ujala úlohy producentky. Oslovila aj scenáristu, získala a prepracovala scenár, najala režiséra a predala film spoločnosti NEON.

Zúčastnila som sa konkurzu, keď som mala 16 rokov a bol to úplne iný návrh. Zavolala som scenáristovi Andrewovi Lobelovi a dostala som pôvodný návrh. Ten som potom prepracovala tak, aby zodpovedal tomu, kto dnes som.

– Sydney Sweeney

Fifty-Fifty films je spoločnosť, ktorá pracovala na produkcií filmu a založila ju Sydney Sweeney v roku 2020. Urobila tak, aby mohla venovať priestor začínajúcim autorkám, režisérkam a scénaristkám. Pre časopis Grazia povedala, že je pre ňu dôležité aby každého hlas bol vypočutý napriek ich veku alebo pôvodu.

Fanúšikovia majú na horor rôzne názory. Niektorí diváci majú pocit, že sa snažili nalákať publikum na pôvabnú herečku v hlavnej úlohe. Iní zase chvália vizuál a prostredie, v ktorom sa snímka odohráva. Zatiaľ si však Počatie zaslúžilo 53% na ČSFD a 6.3 hviezdy na IMDB.