Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Trnavou rozvoniava vianočný punč

Napísal na 30. novembra 2013

TRNAVA. Vianočné trhy sa včera (29.11.2013) začali na Trojičnom námestí. Celé námestie ožilo pravou vianočnou atmosférou. Desiatky stánkov s vianočným tovarom, ľudovými výrobkami a tradičnými dobrotami pritiahli návštevníkov z Trnavy a širokého okolia.

Na Trojičnom námestí sa o 17:30 slávnostne otvorili vianočné trhy a rozžiarili mohutný vianočný strom. Hudobným hosťom úvodného večera bola populárna kapela SLNIEČKO.vianocnetrhystromek-w480gak

Vône cigánskej pečienky, lokší, trdelníka spojené s pravým vianočným punčom, medovinou a vareným vínkom sa tiahli po celom námestí. Každý návštevník pošteklil svoje chuťové kanáliky týmito vianočnými špecialitami.
Ako obvykle dominantou Trojičného námestia je čarokrásny vianočný strom. Najmenší návštevníci sa nevedeli vynadívať na tú krásu.
Viac ako 80 predajcov ponúka vo svojich stánkoch krásne adventné vence, vianočné ozdoby, ručne vyrezávané varešky, prenádherné výrobky z kovu, cukrovinky od výmyslu sveta a samozrejme nesmú chýbať medovníkové srdcia, ktoré sú neodmysliteľnou súčasťou každých trhov.

Tohtoročné trhy budú trvať do 31.12.2013. Môžete sa tešiť na 30 koncertov, vystúpenia približne 1000 detí z trnavských základných a materských škôl, kultúrny program spestrí tradičné vymetanie námestia na Luciu, Mikuláš na námestí, predaj vareného vína na charitatívne účely, Radničný čaj, požehnanie Betlehemského svetla, a po novom každú sobotu podvečer aj zapaľovanie adventných sviec. Ani tento rok nebudú chýbať obľúbené zabíjačkové soboty.

informacie-1

Počas troch dní od 20. do 22. Decembra sa na Námestí sv. Mikuláša uskutočnia aj Stredoveké vianočné trhy.
Kompletný kultúrny program nájdete na stránke www.vianocnatrnava.sk.
Organizátorom Vianočných trhov v Trnave je už tretí rok agentúra MediaFlash v spolupráci s portálom trnava-live.sk a mestom Trnava.

 

 

Text: Gabriela Hodálová


Pokračovať v čítaní