Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Tohtoroční OTOvia majú svojich majiteľov

Napísal na 12. marca 2017

Obľúbená divácka anketa OTO oslávila tento rok svoj už 17.ročník. V Slovenskom národnom divadle si prevzali ocenenia najlepšie osobnosti televíznej obrazovky za uplunulý rok. Sobotnajší večer priniesol v niektorých kategóriách prekvapenia a aj samotní držitelia cien svoje víťazstvo nečakali. Piatykrát moderovala večer ostrieľaná dvojica Adela Banášová a Sajfa.

V kategórii moderátor TV programov si cenu po roku odniesla Adela Banášová, ktorá porazila Marcela Forgáča a Vlada Voštinára. Adela počas ďakovačky poprosila režisérov, aby ju menej reprízovali.

Napriek tomu, že seriál Horná Dolná bola minulý rok menej sledovaná ako ostatné roky, svoje prvenstvo v kategórii seriál roka obhájila. Spolu s ňou boli nominovaní Naši a seriál Doktor Martin.

 

 

Televízia JOJ sa po roku tešila z úspechu Adriany Kmotríkovej, ktorá si odniesla ďalšieho OTA v kategórii moderátor TV spravodajstva. Do najlepšej trojky sa dostal Ľubomír Bajaník a Mária Chreneková Pietrová.

Napínavou bola kategória zábavný program, v ktorej boli nominovaní Milujem Slovensko , Inkognito a vedomostno-zábavná relácia Dobre vedieť. Napokon sa z OTA tešil štáb RTVS s projektom Milujem Slovensko, ktorý získal svoju tretiu sošku.

V kategórii moderátor športu zvíťazil Marcel Merčiak, ktorý z pódia pozdravil aj svoju mamu do nemocnice, pretože je vo vážnom stave. Marcelovi Merčiakovi sa podarilo obhájiť prvenstvo aj v kategórii komentátor športu, kde patrí medzi najlepších na Slovensku. Od Veľkej noci ho budeme môcť vidieť opäť ako moderátora v show Čo ja viem na RTVS.

 

 

Už siedmykrát si prišiel prevziať cenu OTA publicista Patrik Herman, ktorý je, zdá sa, v kategórii osobnosť TV publicistiky neporaziteľný. V najlepšej trojke sa umiestnili Pavol Fejér a Viktor Vincze. Ešte pred samotným vyhlásením víťaza mohli diváci vidieť zaujímavú dokrútku, kde si nominovaní navzájom ,,podržali“.

Skupina I.M.T Smile sa konečne dočkala. Priznám sa, že som bol rád, keď vyhlásili skupinu Ivana Táslera za víťaza, pretože im to posledné roky unikalo. Možno to aj tušili, pretože cenu si prišli prevziať osobne. Minulé roky sa galavečera nezúčastňovali. Na druhom mieste skončila skupina Fragile a tretí Desmod.

Najväčšie prekvapenie priniesla kategória herec roka. Medzi nominovanými boli Ján Koleník, minuloročný víťaz Dano Heriban a Michal Hudák. Cenu víťazovi odovzdala herečka Jana Oľhová a aj z jej tváre bolo vidieť prekvapenie. Hercom roka sa stal Michal Hudák, ktorý sám povedal, že minulý rok nenatočil ani minútu seriálu.

 

 

Zmena prišla aj v kategórii herečka roka. Minuloročná víťazka Zuzana Šebová síce bola v najlepšej trojke spolu so Zuzanou Mauréry, ale cenu si prevziala herečka Táňa Pauhofová. Ani ona neverila , že je víťazkou tejto kategórie, a preto požiadala nahliadnuť do obálky s menom víťazky.

Už druhého OTA si odniesla speváčka Kristína, ktorej hit Ta ne bodoval na popredných priečkách v minulom roku. Porazila Máriu Čírovú, ale aj nováčika v nomináciách Emmu Drobnú.

Najsmutnejší moment večera. Aj tak by sa dala nazvať kategória redaktor TV spravodajstva. Víťazkou sa stala Leona Kočkovičová Fučíková, ktorá na Silvestra náhle podľahla chorobe. Cenu prišiel prevziať jej manžel za neutíchajúceho standing ovation. Medzi nominovanými bola Veronika Ostrihoňová Cifrová a Jozef Kubáni.

 

V kategórii spevák roka prvenstvo obhájil Adam Ďurica, porazil Mekyho Žbirku a Samuela Tomečka.

Prekvapenie nastalo v kategórii program roka, kde si OTA odniesla . Na druhom mieste skončila relácia Vila Rozborila V siedmom nebi a tretiu pozíciu si vybojoval projekt LOH Rio de Janeiro 2016.

S rukou vo vrecku si prišiel prevziať ocenenie režisér Peter Ňuňéz, ktorý bol ocenený týždenníkom Plus 7 dní za jeho tvorbu v televíznom priemysle.

Do Siene slávy vstúpila herečka a bývalá pedagogička FMK UCM Božidara Turzonovová, ktorá bola neodmysliteľnou súčasťou seriálu Panelák. Aktuálne ju môžme vidieť na obrazovkách TV JOJ v seriáli Dovidenia, stará mama.

Absolútnym OTOm sa stala moderátorka Adela Banášová.

Celý večer prebiehal bez väčších problémov, aj keď miestami prenos sekal. Uvidíme aký bude už 18.ročník cien OTO.