Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

General Foxx navštívili Aetter

Napísal na 15. marca 2017

Hip hop a živá hudba na jednom pódiu? Neviete si to predstaviť? Traja chalani z Nového Mesta nad Váhom, to však dokázali a preto založili kapelu General Foxx. V pondelok 13. marca zavítali aj do nášho rádia Aetter, kde sme sa od nich dozvedeli veľa zaujímavého. 

Majlo, Aďo a Dodo, títo šikovní, mladí hudobníci začali svoju kariéru vo viacerých kapelách. ,,Ja a Majlo sa poznáme už od detstva. Hrali sme v dvoch znepriatelených kapelách, ale neskôr sme sa skamarátili a začali hrať spoločne vo viacerých projektoch. Majlo potom hral aj v AMO, kde spoznal nášho basgitaristu Doda.“ povedal Adrián ,,Aďo“ Líška a zároveň aj vysvetlil, ako ich takýto projekt napadol: ,,Sme hudobníci a chceme robiť veľmi veľa vecí. Od popu cez jazz, klasiku či aj tvrdšiu hudbu. Máme radi aj hip hop a tam sa zrodil tento nápad. To ako hráme nie je veľmi bežné a je to veľká škoda. Hudba naberie úplne inú energiu a aj to vyzerá ináč, keď je zrazu na pódiu oveľa viac ľudí.“

Jozef ,,Dodo“ Madola (vľavo), bol počas relácie na zvukovej skúške.

General Foxx je hip hopový projekt, ktorý vznikol v lete 2016. Okrem toho však hrajú aj s mnohými ďalšími interpretmi, čo potvrdil aj Martin ,,Majlo“ Štefánik:,, Ak by si nás náhodou zavolal Karel Gott na turné, čomu by som bol veľmi rád, tak určite by sme tam nešli pod názvom General Foxx. To je určené iba pre raperov. My sa nebránime spolupráci prakticky s nikým. Hráme takisto s Emmou Drobnou a môžete nás vidieť napríklad aj ako sprievodnú kapelu v Chart Show.“ Majlo spolupracuje aj so Celeste Buckingham a pred takmer dvomi rokmi založil aj skupinu Ľudové mladistvá, ktorá spája jazz, modernú a ľudovú hudbu.

 

Od svojho pôsobenia, ako živá hip hopová kapela, zažili už aj koncerty s Boy Wonderom, či Separom. ,,Prvý koncert sme mali s trnavským raperom Boy Wonderom, no a zatiaľ najväčší zážitok máme zo Separovej 30-tky. Vtedy to bolo v jednom bratislavskom podniku a bolo to totálne zaplnené.“ spomína Adrián. Kapela sa momentálne pripravuje na koncertné turné s H16. Počas toho navštívia viaceré miesta na Slovensku a v Českej republike. Takisto chystajú jeden video projekt: ,,Bude to pod záštitou YouTube kanálu ,,Ruka Hore“ a pôjde o živú hudbu s rôznymi rapermi. Zatiaľ to vyzerá tak, že to bude vychádzať raz za mesiac.“ povedal nakoniec Adrián.

Majlo pre Vás zanechal aj takýto krásny odkaz:

 

A takto to vyzerá na ich koncerte: