Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Jarný Pohár dekanky FMK v rukách TEDI United

Napísal na 16. marca 2017

Stáva sa už tradíciou, že sa študenti FMK stretávajú nielen na chodbách, ale i pri futbalovom turnaji v Mestskej športovej hale. Inak tomu nebolo ani v stredu 15. marca, kde si medzi sebou zmeralo sily deväť tímov a výhru si odniesli chlapci z TEDI United.

Pohár dekanky FMK je tradičný futsalový turnaj, ktorý každoročne v decembri organizujú študenti v spolupráci s kabinetom telovýchovy a športu. Už druhý ročník je hlavným organizátorom študent FMK Patrik Putera. „Prvýkrát som turnaj organizoval minulý rok, pre veľký záujem som chcel túto tradíciu povýšiť na vyššiu úroveň. Rozhodli sme sa zorganizovať pre študentov turnaj v letnom i zimnom semestri.”

Turnaj slávnostným príhovorom otvorila pani prodekanka Juliána Mináriková, ktorá im zaželala veľa šťastia a čo najmenej zranení. Hralo sa v dvoch základných skupinách, jednej päťčlennej a jednej štvorčlennej, pričom do play-off postupovali dvaja najlepší z oboch skupín. Víťazom jarného turnaja Pohár dekanky FMK 2017 sa stali hráči TEDI United, ktorí vo finále porazili FC Hulianovo. Bronzovú priečku obsadili chalani zo Spartak KOMU, v penaltovom rozstrele mali pevnejšie nervy proti Račianskym špílmachrom.

Neoceňovali sa len tímy, ale aj jednotlivci. Najlepším hráčom turnaja sa stal Gabo Vincze z FC Hulianovo. Najviac gólov, osem, nastrieľal súperom Thomas Issa taktiež z FC Hulianovo. Za najlepšieho brankára vyhlásili organizátori Erika Rybanského zo Spartak KOMU.

“Špeciálne poďakovanie patrí prodekanke Minárikovej, ktorá si našla čas a ochotne pomohla aj s organizačnými záležitosťami. Ďalej by som sa rád poďakoval rozhodcovi Jakubovi Glajzovi, fotografovi Matejovi Bruchalovi a tiež dievčatám z 1. Mgr AMES, ktoré nám veľmi pomohli. Nemôžem zabudnúť ani na Lukáša Reginu, ktorý sa postaral o plagáty k akcií. V decembri sa môžete tešiť na zimný Pohár dekanky FMK,” uviedol na záver Patrik Putera.

V nahrávke od redaktroky Bianky Krejčíovej si môžete vypočuť celú reportáž z jarného Poháru dekanky FMK:

Foto: Matej Bruchala / MatthewDesign


Pokračovať v čítaní