Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Trnavskí študenti to na červenom koberci poriadne rozbalili

Napísal na 12. marca 2017

Hotel Holiday Inn v sobotu už tretí krát otvoril svoje brány študentskému plesu trnavských univerzít.
Večer sprevádzali moderátori Slávka Gracová a Andrej Brník. Okrem nich na pódiu vystúpila slovenská energická kapela „That´s LIVE event band“, parket roztancovala ľudová kapela „Cimbalovka“ a o nočnú zábavu sa postaral DJ.

Čo by bola plesová sezóna bez v poradí 3. plesu trnavských študentov? Tak ako aj roky predtým, aj tento rok ostala tradícia zachovaná. Keďže minulí rok bol väčší problém s usadením študentov, organizátori sa rozhodli, že tento rok počet lístkov obmedzia. To však nebol žiadny problém, pretože aj tohtoročný ples vyšiel podľa plánov. V čom bol tohtoročný ples odlišný od predchádzajúcich nám prezradil jeden z organizátorov Miroslav Fulier:Priestor je trochu otočení, to je prvá zmena. Druhá zmena je úplne iná kapela, ktorá hrá cover pesničky, iné jedlo, lepšia úroveň a obmedzený počet ľudí oproti minulému roku.

Foto: Jakub Kovalík

Tento rok sa moderátori rozhodli otvoriť ples trochu netradične a to bozkom študentov na vojenské výložky. Slávnostné slovo pri otvorení mali zástupcovia trnavských univerzít, ktorý povedali pár stručných slov na úvod plesu, po ktorých nasledoval prípitok.
Po otvorení plesu sa parket ozýval výkrikmi „Can, can“  v podaní tanečnej  skupiny z agentúry „Show art“, ktorý na plese neúčinkujú po prvý krát. Po ich energickom tanečnom vystúpení ich na parkete vystriedali páry študentov.

Tohtoročná tombola bola veľmi štedrá a ponúkala množstvo zaujímavých cien. Medzi ne patril päť dňový zájazd do Paríža pre dve osoby, notebook alebo ročné predplatné do fitness centra „Fit up“ a lístky na ňu sa predávali veľmi rýchlo.

Kapela „That´s LIVE event band“, hráva prominentné plesy ale podľa slov členov kapely si vystúpenie na študentskom plese užili viac. Atmosféru ohodnotili slovami: „Ples je vynikajúci, hlavne ľudia, je to jedno z najlepších publik aké sme kedy mali.“ Študenti si na parkete zaspievali známe cover hity ako napríklad „Can´t stop the feeling“ od Justina Timberlaka. Líder kapely americký spevák, publikum milo prekvapil. Svojím vzhľadom a hlasom pripomínal speváka „The weekend“, od ktorého tiež s kapelou zahrali pár skladieb. 

Foto: Jakub Kovalík

 

Foto: Jakub Kovalík

Kapelu na pódiu pre-striedala slovenská ľudová kapela „Cimbalovka“, ktorá na plese zahrala tradičné slovenské ľudové hity a tým opäť roztancovala celú sálu.
K tradičnému plesu patrí aj tradičná moderátorská dvojica v podaní doktorky Slávky Gracovej a doktora Andreja Brníka. Tí hostí zabávali vtipnými vstupmi. K jedným z ich vstupov patrila súťaž v speve, na ktorej sa zúčastnili tri stoly. Študenti a hostia si tak na plese nie len skvele zatancovali ale aj precvičili svoje hlasivky.
Každý rok je ples niečím výnimočný a tak ako predošlé ročníky aj tento niečím vynikal. Veselý a spokojný hostia sa zabávali do skorých ranných hodín. Aj tohtoročný ples dopadol podľa predstáv organizátorov a už teraz sa spolu s hosťami a študentami tešíme na budúci rok.

Ako sa na plese zabavili študenti?

Peťka: Na plese som prvý krát. Veľmi sa mi tu páči, je tu úžasné víno. Na ples ma priviezol Smart taxi rovno pred červený koberec a dvere mi otvoril pán, ktorý mal túto činnosť na starosti, cítila som sa ako vo filme. „

Tomáš: Mali sme tu byť šiesti ale dvaja ľudia nám vypadli, napriek tomu sa na plese výborne zabávame a sme radi, že sme prišli.”

Naty: Najviac sa mi páčila kapela, ktorá na plese účinkovala a výzdoba.“

 

 

 

Označené ako

Pokračovať v čítaní