Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Štyria Rumuni – 4. časť

Napísal na 11. marca 2015

RumStück

/Radka/

Osud sa s nami nepekne zahráva. My sme však mladí, dynamickí a hlavne veríme, že na konci tunela bude svetlo. Iskra nádeje v lepšiu budúcnosť zasvietila napríklad aj dnes.

Spodné prádlo a ponožky sme si už pootáčali zo všetkých strán, bolo teda načase využiť miestnu budovu fakulty „nemeckých protestanských teológov“, akú má určite takmer každé mesto. Dostali sme kontakt na tamojšieho Nicka „the Washingmana“, ako sme si ho medzi sebou familiárne nazvali. Je to študent, ktorý má na starosti práčku a kuchyňu v budove. Za dva neroztrhnuteľné peniaze si tam môžete oprať jednu várku. My sme prali tri, lebo však ubehol týždeň a na našich pracovných montérkach sa pevne zachytili smog a prach, šváby a strach.

Po krátkom sledovaní práčkového bubna sme neváhali a využili aj skromnú kuchynku. Ak ste zvedaví, radi sa učíte nové veci a máte odvahu, tu je náš špeciálny videorecept, ktorý sme nazvali „RumStück“:

Určite vás už napadlo, či nemáme medzi sebou ponorkovú chorobu. Fakt sme každý deň spolu, tak by sa to už aj hádam malo nejako prejaviť, nie? Dôležité je sa správne ventilovať, tentokrát som mala čo-to na srdci ja a komu to mám povedať, keď nie vám? Tu je pár vecí, čo ma momentálne trápia: