Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

SHOWSHOWICHKA zaútočila na bránice študentov

Napísal na 23. novembra 2013


TRNAVA. Utorok, 19.11.2013, patril zábave. Populárna študentská súťaž improvizačných dvojíc sa vrátila. V kine OKO súťažné dvojice (prevažne z FMK) predvádzali improvizovanú zábavu na témy z rozprávkového sveta.
 18:30 – to bol čas, kedy to všetko začalo. Smiech, radosť, nadšenie. To všetko sa skrýva v jednom slove – SHOWSHOWICHKA.

fotoKaždý rok sa teší veľmi veľkej návštevnosti.  Na začiatky tejto akcie si pospomínal autor myšlienky Mgr. Marek Šimončič:

Vzniklo to v spolupráci so študentmi, s ktorými sme mali radi improvizačné divadlo. Boli sme inšpirovaní 3 Tvorivými Tvormi. Vedeli sme, že v Trnave takéto niečo chýba. Začalo to presne vtedy, keď začala aj Partička, resp. párkrát sa stalo, že moja myšlienka bola potom využitá niekde v televízií (úsmev). Veľa ľudí si myslí, že kopírujeme túto reláciu, ale nie je to tak. My sme si to urobili inak. Partička nám však veľmi pomohla s vysvetľovaním, o čo v Showshowichke ide. Už prvé vydanie malo obrovský úspech a vždy je táto akcia záruka veľmi dobrej zábavy.“

Prvýkrát sa vyberalo vstupné, a to 2€. Dôvod je opodstatnený. Organizátori sa rozhodli prispieť univerzite k financovaniu výmeny nového plátna v Kine OKO.

Na Showshowichke prebiehal aj predpredaj lístkov na budúcotýždňovú Rozprávkovú beániu FMK.

Kino OKO sa pomaly zapĺňalo študentmi. Niektorí sa prišli pozrieť na osvedčenú zábavu už po niekoľkýkrát, iných zase priviedla zvedavosť.

foto_1

Tento rok sa predviedlo 6 improvizačných dvojíc. Nechýbali stálice ako  Fó Pá, Pardon Madam Vlasáči. Ďalej to boli tímy s názvami Odletel nám dekel, Fertuška a Vecheť. Nováčikom a zároveň hosťovským tímom bol Domček jedným ťahom. Samotné názvy tímov divákov pobavili hneď na začiatku. Nekompromisná porota, v zložení troch doktorandov z FMK, hodnotila súťažiach veľmi prísne. Tých čakalo 5 kôl, v ktorých predvádzali svoje improvizačné schopnosti. Každá dvojica sa svojsky popasovala s rozprávkovou tématikou. Výsledok bol stále rovnaký, a to usmievavé tváre v publiku. Ani jeden divák nemal zamračenú tvár. Stačilo, ak sa človek pozrel na dvojicu a hneď sa mu zdvihli kútiky úst. Niektoré scénky boli famózne. Publikum ich ocenilo obrovským potleskom a porota plným počtom bodov. S pár bodovým rozdielom, ale predsa, obhájili Pardon Madam svoje víťazstvo. Tešili sa z hlavnej ceny, a to z 1 kg šošovice a 2 lístkov na Rozprávkovú beániu.

foto_4

Študenti nešetrili chválou.

Kristína, FMK

„Showshowichku som si tento rok vychutnala naplno. Poznala som takmer všetky tímy, a z tohto dôvodu ma to viac bavilo. Organizácia bola super, žiadne pauzy, len plynulá a zábavná show. Palec hore.“

Dušan, FMK

„Myslím si, že predošlé ročníky, ktorých som sa zúčastnil, boli lepšie. Zabavil som sa podľa očakávaní aj tento krát. Určite by som uvítal, keby bola Showshowicka častejšie.“

Natália, FMK

„Skvelé. Tak ako vždy nesklamali a naplnili moje očakávania. Výborne som sa zabavila a vôbec mi nevadilo ani vstupné. Už teraz sa teším na ďalšie vydanie. Dúfam, že bude čoskoro.“

Viacerí študenti odchádzali so svalovicou bránice. Netreba sa tomu čudovať. Po tak veľkej dávke humoru je to prirodzené.

Už teraz sa tešíme na ďalšie pokračovanie našej milovanej Showshowichky.

Text: Gabriela Hodálová, foto :KP