Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

RED BULL ILLUME JE SPÄT!

Napísal na 7. apríla 2013

Hľadajú sa najlepšie akčné športové fotografie sveta. Najväčšia svetová súťaž akčných a dobrodružných fotografií Red Bull Illume pokračuje tretím ročníkom. Fotografi z celého sveta majú možnosť do 30. apríla 2013 posielať svoje najlepšie zábery, ktoré majú šancu vyhrať jednu z najprestížnejších svetových cien.

Top fotografické úlovky prihlasujú do Bull Red Illume najvychytenejší fotografi akčných a dobrodružných fotografií, rovnako však majú šancu zahviezdiť mladé talenty. Unikátna súťaž, ktorá sa zameriava na úžasné akčné zábery, rovnako ako na lifestyle fotky zo zákuliasia. Ukazuje fotografov v často oveľa nebezpečnejších situáciách, ako samotné objekty fotenia. „Red Bull Illume je jedna z najlepších fotografických súťaží na svete. Štandard fotografií, talentovanosť fotografov je jednoducho úžasná a ich predstavivosť je  až neuveriteľná. Pohľad na mnohé fotografie mi až vyráža dych.” Paul Sanders, bývalý fotoeditor z The Times a porotca Red Bull Illume

EN10_001257_000207-1

Súťaž sa skladá z 10 kategórií: životný štýl, ihrisko, energia, duša, close-up, krídla, sekvencie, nová kreativita, experiment a osvetlenie. Z užšieho výberu 250 obrázkov, tím porotcov – fotoeditorov z popredných medzinárodných médií – vyberie 50 finálových fotografií, 10 víťazov jednotlivých kategórií a celkového víťaza. 50 finálových fotografií putuje po celom svete na výstavách v rôznych kútoch sveta. Hostiteľské mestá budú zverejnené na webstránke www.redbullillume.com. “Perfektný deň” od Chrisa Burkarda, záber surféra Petra Mendia na vlnách západného pobrežia Čile, celkový víťaz v roku 2010. „Red Bull Illume ma zviditeľnil na mape fotografického sveta,“ hovorí.

Celkom 50 špičkových fotoeditorov bude tvoriť porotu. Budú hľadať celkovú fotografickú excelentnosť, technický superlatív, kreativitu, umelecký vkus a ako jeden z porotcov poznamenal aj “WOW efekt”.

matt hunter jumping through aspen trees in kamloops, british columbiaLine-up potvrdených porotcov pre rok 2013:

Manfred Zöllner, Foto Magazin – šéf foto sekcie
Jym Wilson, USA Today – senior photo editor
Steve Fine, Sports Illustrated –  šéf fotografie
James Mullinger, GQ (UK) – šéf fotografie
Zistite ako zapôsobiť na porotu. Prečítajte si ich jednotlivé profily na www.redbullillume.com.

SE10_003787_000586

Porotkyňa 2013, Angelique De Weerd, Menzo magazine (Belgicko). „Red Bull Illume je fantastický projekt a dáva fotografom možnosť ukázať svoj talent celému svetu!“ Celkový víťaz získa nový fotoaparát LEICA S. Víťazi jednotlivých kategórií sa budú tešiť z aparátu Leica X2. Ďalšie ceny budú, napríklad, nový MOVE od Broncoloru, ich prenosný blesk, a najnovší systém popruhov od Sun-Sniper. Fotografi môžu nahrať svoje zábery online cez redbullillume.com do 30. apríla 2013.

O Red Bull Illume

Red Bull Illume je najväčšia svetová súťaž fotografií akčných a dobrodružných športov. Jej cieľom je ukázať širokej verenosti najvzrušujúcejšie a najkreatívnejšie zábery akčných športov na našej planéte. Red Bull Illume Image Quest v roku 2013 je treťou edíciou súťaže, keď prvé dva ročníky sa uskutočnili v rokoch 2007 a 2010.

CL10_014272_003868www.redbullillume.com

Facebook.com/redbullillume

Twitter.com/redbullillume

Fotoarchív:

Všetky fotografie sú pre editoriáne použitie s obsahom Red Bull Illume zadarmo. Prosím, uveďte meno fotografa nasledovne: fotograf/redbullillume.com. Top 50 finálových fotografií si môžete pozrieť na www.redbullillume.com a stiahnuť si ich z Pressroomu, alebo z nasledujúcej linky: http://www.redbullillume.com/fileadmin/upload_image/press/downloads/RBil-Top50images_hires.zip

Môžete si zároveň vytvoriť vlastnú galériu akčných záberov na vašej webstránke
Alebo si stiahnuť niektorí z víťazných obrázkov ako Coverpage na Facebooku

http://www.redbullillume.com/interactive/facebook-covers.html

KONTAKT:

Andrea Zererová

Red Bull Communication

Andrea.zererova@sk.redbull.com

Mobil: 0903-235-201

www.redbull.sk

Text: TS


Pokračovať v čítaní