Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Pozvánky na 8.-11. apríla

Napísal na 7. apríla 2013

calendar1Pre filmových nadšencov je v pondelok 12. apríla pripravená prvá Insomnia letného semestra. Začiatok tohto filmového večera je o 19:00 v Sutteréne na Skladovej ulici. Premietať sa budú 4 filmy, ktoré majú možnosť zvoliť sami účastníci prostredníctvom hlasovania na facebookovej udalosti. Na výber sú snímky :  Videodrome, Confessions of a Dangerous Mind, The Peple versus Larry Flint, Network, The Truman Show, Citizan Kane a Private Parts. Ak sa plánujete zúčastniť, neváhajte a dajte like svojmu favoritovi.


Utorok bude plný udalostí. Je len na Vás, čo si vyberiete. Športoví fanúšikovia si prídu na svoje na 2. ročníku Medziuniverzitného futbalového turnaja o pohár rektora UCM. O cennú trofej zabojuje 16 družstiev, nielen z UCM, ale i ďalších slovenských univerzít. Príďte podporiť všetkých zúčastnených v o 8:00 do Športového areálu trnavskej Slávie. V sprievodnom programe sú pre vás pripravené aj súťaže o lístky na večernú Univerzitovicu. Viac informácií na facebooku.


Ďalším utorkovým podujatím bude historicky prvý Blšák na Skladovej. Organizátormi sú FMK v spolupráci s trnavským komunitným centrom KUBIK. Cieľom bude vymieňať, kupovať alebo darovať všetko, na čo si len spomeniete v čase od 9:00 do 18:00 v priestoroch pri Média Archíve. O pohodovú náladu sa v podobe hudby postarajú Tomáš Farkaš a a Maroš Čeklovský a na prázdne žalúdky padnú dobre domáce koláče či chlebíčky. Šikovné ruky sa môžu zúčastniť Handmade worshop, kde sa za symbolických 50 centov naučíte tvoriť obrázky z papiera netradičnou technikou.


9. apríl môžete zakončiť na v poradí už štvrtej Univerzitovici, ktorá sa opäť uskutoční v Relaxe. Opäť tak máte možnosť podporiť svoju fakultu na celounoverzitnej párty.  Lístky si môžete za 2 € zadovážiť v predpredaji v pondelok od 9:00 v hlavnej budove UCM i na jednotlivých fakultách.  Na mieste bude vstupné o euro drahšie, čiže 3 €.


Streda sa ponesie v znamení študentského festivalu Frejm. Jeho organizátori o 18:00 pripravili obrazovo-slovný večer v Synagóge. Súčasťou bude portfólio review so známym fotografom Šymonom Klimanom  spojené s prednáškou a diskusiou. Pokračovať sa bude besedou s významným slovenským spisovateľom Danielom Hevierom a ukončením večera bude literárne čítanie.


Na štvrtok 11. Apríla vás OZ Publikum.sk pozýva na verejnú diskusiu KULTÚRA A UMENIE V MESTE TRNAVA, ktorá sa uskutoční 11. apríla 2013 o 16:00 v hoteli Holiday Inn. Diskusie sa zúčastnia aj zástupcovia mesta a kultúrnej obce a jej predmetom bude :

  • Transparentnosť prideľovania grantov a dotácií mesta Trnava.
  •  Zloženie komisie kultúry na meste Trnava.
  •  Kultúrna politika mesta Trnava ako strategický dokument.
  • Prezentácia projektov a iniciatív, ktoré majú potenciál prispieť k rozvoju kultúry a umenia v meste.

V závere stretnutia bude snaha o podpísanie vyhlásenia predstaviteľov miestnej kultúry, ktoré by obsahovalo pomenovanie spoločných cieľov a konkrétne návrhy na zmeny v jednotlivých oblastiach.

Text : Kristína Pomsárová


Pokračovať v čítaní