Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Pyramída sa rozžiari zvonku, rozhlas z nej vysiela 30 rokov

Napísal na 24. marca 2015

Pyramída sa rozžiari zvonku, rozhlas z nej vysiela 30 rokov

CAi-fueVIAAtsy5.jpg largeRTVS si pripomína 30 rokov vysielania v „obrátenej pyramíde“. Z nového rozhlasového strediska na Mýtnej ulici 1 v Bratislave sa začalo pravidelne vysielať presne 27. marca 1985. Výročie oslávia dvoma koncertmi, pyramídu taktiež na šesť večerov nasvietia a otvoria v nej výstavu venovanú jej histórii a zaujímavostiam.


Francúzski katolíci žalujú zoznamku, ktorá nabáda k nevere

Vo Francúzsku vzbudila pozornosť reklama internetovej zoznamky, ktorá má neobvyklé zameranie – cieli na vydaté ženy, ktoré by mohli mať záujem o aféru. Reklamná komunikácia stránky Gleeden.com je postavená na jablku, z ktorého chýba odhryznutý kúsok. Na jednom z bilbordov je zobrazená nevesta, ktorá má za chrbtom prekrížené prsty. Proti zoznamke a jej kampani sa postavila Asociácia katolíckych rodín, ktorá sa prevádzkovateľov dokonca chystá zažalovať, informuje BBC. Jej právny argument je postavený na tom, že vernosť je súčasťou definície manželstva v zákone. A zoznamka priamo nabáda na porušenie tohto ustanovenia. Oslovená právnička pre BBC uviedla, že žaloba katolíkov nie je postavená na vode. Súdy však budú rozhodovať podľa súčasných morálnych noriem, ktoré sú iné ako pred 50 rokmi. Podľa zástupcov stránky Gleeden iba reaguje na existujúci dopyt. „Nevymysleli sme neveru. Existovala by aj bez nás.“ Zoznamka je platená, kreditku však musia vytiahnuť iba muži, ženy sa môžu zaregistrovať zadarmo.

Gleeden


Google podľa odtajneného dokumentu manipuloval výsledky vyhľadávania. Podkopával tak konkurenciu

Google_logoSpoločnosť Google manipulovala výsledky vyhľadávania, aby zvýhodnila vlastné služby pred konkurenciou. V internej správe to pred tromi rokmi konštatovali pracovníci americkej Federálnej komisie pre obchod (FTC). Dokument, ktorý mal zostať neverejný, sa na svetlo dostal omylom na základe zákona o slobodnom prístupe k informáciám. Pracovníci oddelenia FTC pre otázky hospodárskej súťaže v ňom tvrdia, že Google upravoval výsledky vyhľadávania tak, aby zvýhodnil vlastné služby pred konkurenciou. Firma vraj menila kritériá pre radenie výsledkov a „vyškrabávala“ obsah z iných internetových stránok, aby zvýhodnila vlastné služby týkajúce sa nákupov alebo cestovania.


Boj proti ruskej propagande: Ukrajinská vláda vytvára nový televízny kanál

putinUkrajinská vláda sa rozhodla zriadiť spravodajský televízny kanál, ktorý bude čeliť propagandistickým kampaniam Ruska namiereným proti Kyjevu.Novinárom to povedal ukrajinský minister informácií Jurij Stec. Nová stanica má začať vysielať už na jar v ukrajinčine, ruštine a angličtine. Osobitné programy má pripravovať aj pre krymských Tatárov. Spravodajský súboj s Moskvou naznačuje aj názov nového kanála, ktorý znie Ukrainian Tomorrow (Ukrajinský zajtrajšok). Moskva k propagande v zahraničí už desať rokov využíva štátnu televíziu Russia Today (Rusko dnes). Tá vysiela v angličtine, arabčine a španielčine.Ukrajinská stanica má vzniknúť na platforme doteraz existujúceho kyjevského televízneho kanálu BTB.

Text: Veronika Buláková
Zdroj: medialne.sk


Pokračovať v čítaní