Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Senator´s Cup: Kto zvíťazil?

Napísal na 25. marca 2015

Kabinet eventov Fakulty masmediálnej komunikácie organizoval 8. ročník volejbalového turnaja s názvom Senator´s Cup. V pondelok a v utorok sa skupinové zápasy odohrávali v Jame, v stredu sa priebeh presunul do Mestskej športovej haly. Primárnym cieľom charitatívneho podujatia bolo pomôcť ľudom, ktorých poznačila situácia na Ukrajine.

Výraznou zmenou prešla pozícia organizátora. Štafetu po Igorovi Lakatošovi, zakladateľovi Senator´s Cupu, prevzala Petra Grešková so študentmi z Kabinetu eventov. Noví usporiadatelia prišli so zmenou, keď predĺžili hrací program na 3 dni. Priepustkou do turnaja bol registračný poplatok 40€, ktorým tímy pomohli druhým.

„Ukrajine sme sa rozhodli pomôcť z momentálnej situácie, ktorá tam vládne a ukázať, že nám to nie je ľahostajné. Náš postoj sme chceli vyjadriť finančnou pomocou, spomenula Slávka Barátová, jedna z organizátorov podujatia.

1536427_335905506608017_3050820710863492806_n

Priebeh žrebovania…

Žrebovanie mala na starosti prodekanka FMK Laluhová-Mináriková. Zúčastnených rozdelila do 3 skupín:

rozpis

Turnajový systém bol striktný a z každej skupiny postúpili len dva tímy. Už v pondelok svoju skupinu ovládli REKREANTI a z druhého miesta pokračovali SUFUSKI. V utorňajšom programe ich z druhej skupiny doplnil tím #BKLRS, nasledovaný o POHODU. Tabuľku v skupine C zvládli najlepšie mančafty VOLEJVAL FSV a AM SO FANCY.

V ďalšej časti sa hralo o semifinálové miestenky. V novovytvorenej skupine D zvíťazili REKREANTI s plným bodovým ziskom. Doplnili ich s 2 bodmi AM SO FANCY. Tím POHODA sa s turnajom rozlúčil, keď si na konto nepripísal ani bod.

V skupine E to bolo dramatickejšie. Po troch odohraných zápasoch mali všetky tímy na konte 2 body. Rozhodoval preto pomer setov. VOLEJBAL s kladným skóre 3:2 skupinu vyhral a so skóre 2:2 postúpili taktiež SUFUSKI. Čierny Peter zostal na pleciach #BKLRS so záporným výsledkom 2:3.

„Vyhrali sme nad Volejvalom, čo sme nečakali. Nakoniec sme však do semifinále nepostúpili. Celkovo sme spokojní a tešíme sa na ďalší ročník,” vyjadril sa Janek, člen tímu #BKLRS.

SEMIFINÁLE

Na prvý semifinálový duel nastúpili REKREANTI a SUFUSKI. REKREANTI si udržiavali pohodlný náskok počas celého stretnutia a po výsledku 2:0 (25:8; 25:10) postúpili do finále. SUFUSKI si zahrali o bronz. Druhý finalista vzišiel z dvojice AM SO FANCY a VOLEJVAL. Prvý set bol v jasnej réžii AM SO FANCY, keď svojmu súperovi povolili len sedemnásť bodov. V druhom sete to už bola dráma a zápas  sa dostal až do predĺženia. V ňom mali viac šťastia AM SO FANCY a poslali svojho súpera do boja o 3. miesto po výsledkoch 25:17 a 27:25.

Pred samotným vyvrcholením podujatia nastúpili v exhibičnom stretnutí UCM Stars a vzácny hosť z RTVS. Vo výbornej atmosfére sa hralo vyrovnané stretnutie. V zápase, kde nebol dôležitý výsledok, napokon zvíťazil tím RTVS 2:1. Obaja aktéri si vyslúžili veľký potlesk publika.

„UCM Stars boli naozaj náročný súper. V tomto zápase však nebola podstatná výhra. Sme radi, že nás organizátori pozvali, my vždy na takéto akcie radi prídeme. Zápas mal výbornú atmosféru a my sme si fantasticky zahrali, povedal po zápase Dominik Kríž, redaktor RTVS.

exhibícia

UCM Stars a tím RTVS

FINÁLOVÉ ZÁPASY

V súboji o 3. miesto bol prvý set jasnou záležitosťou VOLEJVALISTOV. Zvládli ho v pomere 25:11. Hráči SUFUSKI sa nevzdávali a poháňaní publikom vyrovnali na 1:1 (18:25). V poslednej časti sa skóre otočilo v neprospech SUFUSKI, a tak po trojsetovej „bitke“ získali hráči tímu VOLEJVAL bronz po výsledku 2:1 (25:11; 18:25; 25:18).

Vyvrcholením turnaja bolo finále, v ktorom nastúpili REKREANTI proti AM SO FANCY. Záverečný zápas sprevádzali skvelá atmosféra, napätie, a taktiež výborné športové výkony. Víťazom 8. ročníka Senator´s Cupu sa napokon stali REKREANTI. V opakovanom zápase, stretli sa už v skupine, zvíťazili nad AM SO FANCY 2:0 (25:21; 25:14).

_DSF3030

Víťaz 8. ročníka Senator´s Cupu – REKREANTI

Za najlepšieho hráča turnaja vyhlásili Petra Bocka z víťazného tímu REKREANTI. Najlepšou hráčkou bola Jesika Gorfolová z AM SO FANCY.

Volejbalový Senator´s Cup sa skončil. Nie každý mohol vyhrať, no netreba zabúdať, že hlavným cieľom bolo pomôcť, a to sa aj podarilo.

Vypočujte si reportáž Karin Kubíkovej

Čo povedali o turnaji:

Natália, z víťazného tímu REKREANTI, hrá slovenskú extraligu za volejbalový klub DDK-LED Senica: „Priebeh turnaja hodnotím veľmi pozitívne. Zúčastnilo sa veľa družstiev, dobre sme si zahrali a mali sme aj výbornú konkurenciu. Finále bolo super. Snažili sme sa, pretože náš  súper mal naozaj šikovný tím. Dúfam, že sa turnaj bude organizovať aj o rok.

Ján, kapitán bronzového tímu VOLEJVAL: Výborný turnaj, výborná organizácia, výborne sme sa zabavili, proste super turnaj. Pred turnajom by sme boli spokojní aj s tretím miestom, avšak  vzhľadom na priebeh sme trošku sklamaní. V semifinále sme prehrali so súperom, ktorého sme v skupine porazili.  Súper v zápase o 3. miesto bol vynikajúci. Napínavý zápas sme o pár bodov v treťom sete zvládli, takže super.

Dávid, organizátormi vyhlásený za najlepšieho fanúšika turnaja: „Fandím Am so fancy, Pohode, a vlastne, všetkým. Ja som univerzálny fanúšik. Kto mi zaplatí, tomu fandím.”

Barbora, stredná zdravotnícka škola Trnava: Fandím Rekreantom a je tu naozaj super nálada. S kamarátkou sme tu ako zdravotnícky dozor a na všetkých dohliadame.”

Karolína, FMK: Som rada, že sa opäť obnovil Senator´s Cup. Držím palce tímu Sufuski, pretože sú to moji spolužiaci. Atmosféra je príjemná a je dobré,  že sa turnaj predĺžil na 3 dni.”

Ján, FMK: Turnaj hodnotím výborne. Páčilo sa mi v Jame, ale taktiež aj tu. Je tu viac fanúšikov a atmosféra je super – fandí sa poriadne.

[Best_Wordpress_Gallery id=“8″ gal_title=“Senator´s Cup“]

Autor: Patrik Mitas

Foto: Matt Pastor; Monika Hurbanová