Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Ako byť sexi a fit? Je na to recept

Napísal na 24. marca 2015

Chceš byť fit ? Chceš mať postavu ako Lazar Angelov, alebo len zmeniť životosprávu, trošku sa spevniť a cítiť sa lepšie? Tak toto je presne pre teba! Fittcouture ti z časti prezradí ako začínali oni. Možno práve toto bude pre teba tá správna motivácia, ktorá ťa nakopne.

11084884_1554100954878039_1213881820_nKomunita Fittcouture vznikla na základe trendu, ktorý je v súčasnosti veľmi populárny. Ide o zdravý životný štýl. Pri stanovení a realizácií cieľov svojich klientov, používajú najmodernejšie tréningové metódy, postupy a pomôcky. Vzhľadom na to, že už majú to čo odmakané, a taktiež majú dostatočne veľa skúseností dokážu každému zabezpečiť individuálny prístup, ktorý je zameraný aj na tie najdetailnejšie požiadavky.

Ako záruku kvality, je určite profesionalita, spolupráca so vzdelávacími asociáciami, fyzioterapeutmi a omnoho viac.

A keďže aj rádio Aetter, chce byť fit, žiť zdravo a riadi sa heslom : „V zdravom tele, zdravý duch,“ sme Fittcouture oslovili a urobili s nimi menší rozhovor.

Prečo práve zdravý životný štýl?

„Zdravý životný štýl z mnohých dôvodov. Hlavným je dôvod, že ľudia majú od narodenia predpoklady byť funkčnou a hýbajúcou sa bytosťou, avšak dnešná doba zapríčinila, že ľudia nemajú čas na veci geneticky dané. Zdravý životný štýl tu stále bol, je a bude, avšak u malého percenta populácie, naším cieľom je šíriť túto filozofiu čo najďalej.

Máte vzťah ku športu a zdravému životnému štýlu už od malička ? Alebo kedy prišiel ten zlom?
    „K športu a pohybu ako takému máme vzťah už od malička, postupne to prechádzalo do profesionálneho športu, ktorý nám v neskoršom veku zakódoval informáciu a závislosť hýbať sa. Telo sa jednoducho od útleho veku učilo vitalite a teraz to je pre nás samozrejmosť.

11008346_711323742311265_1257327279_nJe niečo čo by ste na sebe zmenili? Ak áno tak prečo?
 „Sme so sebou spokojní, cítime sa sviežo, počas dňa nám nechýba energia čo je jasným faktom, že telo je dlhodobo v optimálnej kondícii. Paradoxom je však to, že niekedy sme až prílišní detailisti v strave a doslova si prepočítavame každé zrnko ryže a jeho nutričné hodnoty.“
 
  Čo hovoria na vašu “voľno časovú” aktivitu vaše polovičky?
  „Nežnejšiu polovičku má iba jeden z nás a tá sa mi približuje našou filozofiou žiť zdravo. Bohužiaľ pri mne ako trénerovi dostáva občas aj zákazy alebo príkazy čo jesť respektíve trénovať. Samozrejme podporuje náš projekt vo všetkom čo k tomu patrí a práve ona je inšpiráciou pre naše chutné recepty, ktoré pre nás pripravuje. My si necháme len chutiť.“
 
  Čo by mal človek úplne vyradiť zo svojho jedálnička, a čomu naopak by mal prísť na chuť ?
   „Čo sa týka jedálnička, u každého je to individuálne. Každopádne správne nastavená strava by mala obsahovať všetky potrebné zložky potravy, to znamená: komplexné sacharidy, bielkoviny, kvalitné tuky, minerálne látky a vitamíny. Na základe tejto filozofie zostavujeme aj jedálničky na mieru podľa požiadaviek. Určite nie sme zástancami ,,biznis diét,, ktoré doslova zakazujú prijímať napríklad sacharidy a nútia vás kupovať si produkty, ktoré sú nevyhnutné počas priebehu tej ktorej diéty.

 Akú radu by ste dali začiatočníkom? Nejakú motiváciu.
  „Určite každému odporúčame spoznať svoje telo. 98% populácie sa narodí ako zdravý človek, tak prečo si zdravie neudržiavať aj počas života? Pohyb, vyvážená strava a potrebné množstvo spánku sú predpokladmi na zdravý a dlhý život. Najlepším projektom na ktorom počas života môžeme pracovať sme MY SAMI, tak smelo do toho…

Fittcouture okrem iného realizuje aj rôzne prednášky a motivačné semináre. Pýtali sme sa taktiež, kedy budú  Trnave, no žiaľ na to nám odpovedať nevedeli. No sľúbili, že tu určite zavítajú, a že nás budú o tom informovať.

Nezostáva nám teda nič iné, len netrpezlivo čakať a makať na sebe!

Sledovať ich môžete na:  

facebook icon          Instagram icon

[Best_Wordpress_Gallery id=“7″ gal_title=“Fittcouture“]

Text: Barbara Hricišinová
Foto: Fittcouture