Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Po štvrtýkrát už favoriti nehviezdili!

Napísal na 30. októbra 2013

Pondelková mozgovňa (28.10.2013), ktorá sa už tradične konala v útulných priestoroch Art Klubu, sa niesla v duchu blížiaceho sa Halloweenu. Tí, ktorí mali napozeraných viac pokračovaní strašidelného „Halloweenu“ a vyznali sa v tajomných hororových soundtrackoch, mali v ten večer nemalú výhodu. Favorizovanému  tímu 13-4-6-? tentokrát prvenstvo vyfúkli nováčikovia.

beanka_19Ak ste ešte nepočuli o vedomostnej súťaži s názvom „Mozgovňa“, tak je najvyšší čas pozbierať tím a vyskúšať si to na vlastnej koži! Do tejto moderovanej súťaže, ktorá sa koná každé 2 týždne už od 16. septembra, sa môže zapojiť 8 dvoj- až štvorčlenných tímov. Niektoré družstvá sa zapájajú pravidelne, iné chcú len vyskúšať, na čom sú. Je dôležité pripomenúť, že vzhľadom na kapacitu klubu, sa musíte vždy dopredu zaregistrovať.

Kvízové otázky sú vyberané z rôznych oblastí. Samozrejme, tie pondelňajšie sa pridŕžali témy Halloween, ale to nebola jediná oblasť, v ktorej boli súťažiaci preverovaní. Objavili sa aj historické otázky o meste Trnava, o gréckych bohoch alebo – moje obľúbené – hádanky štátnych vlajok.

beanka_25

Možno práve halloweenska tematika nesadla súťažnému družstvu 13-4-6-?, ktoré nepotvrdilo svoju doterajšiu zlatú pozíciu a umiestnilo sa „až“ na treťom mieste. Ako som sa dopočula, pred začatím pondelňajšej mozgovne padali rôzne stávky o tom, či favoriti opäť vyhrajú, alebo prenechajú prvenstvo iným tímom…

I keď názov ‘vedomostná súťaž‘ v nás na prvý pohľad neevokuje veľkú zábavu, opak je pravdou.  Po celý večer vládla v Art Klube príjemná atmosféra, súťažiaci sa čudovali v koľkých oblastiach majú ešte nedostatky a väčšina tímov sa riadila známym heslom: „Nie je dôležité vyhrať, ale zúčastniť sa.“

Takže pozorne sledujte event: https://www.facebook.com/events/196855920489669/ a nenechajte si ujsť najbližšiu mozgovňu!

Text: Karin Fronková


Pokračovať v čítaní

Další článok

Machete to zabil!


Náhľad