Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Masmediálne.info prichádza s obnovenou rubrikou !

Napísal na 19. októbra 2013


TRNAVA. Portál masmedialne.info oslávi čoskoro svoje prvé narodeniny. Z pôvodného blogu sa za necelý rok stihol rozrást na pomerne rozsiahlu stránku s niekoľkými podkategóriami, a to ešte zďaleka nie je koniec. Dôkazom toho je aj nová rubrika
Balet, ktorá má veľký potenciál.

Portál masmediálne.info pochádza z dielne študenta.

„Môj portál masmediálne.info vznikol aj ako protest voči praktikám blogovacej platformy blog.sme.sk, kde môj článok bezdôvodne blokovali a neumožnili tak publikovať môj rozhovor s Lukášom FILOM, zástupcom šéfredaktora denníka SME. Bol to pritom úplne bežný rozhovor, ktorý som neskôr so súhlasom pána FILU publikoval, ako môj prvý článok na portáli masmediálne.info,“ spomína si zakladateľ portálu Bc. Marián LUHA.

„Študoval som vtedy problematiku médií v zahraničí a uvedomil som si, že mi na Slovensku veľmi chýba portál, ktorý by na jednom mieste prinášal informácie nielen o masmédiách a marketingu, ale i o kultúre, architektúre, technológiách, dizajne a automobiloch. To sú relevantné dôvody pre vznik nového portálu,“ doplnil Bc. Marián LUHA, študent Fakulty masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave.

Aktuálne plánuje portál masmediálne.info posilniť svoju rubriku Balet a tanec. Keďže na Slovensku existuje deficit informácií o balete, o ktoré je však v skutočnosti obrovský záujem. Redakcia portálu si všimla tento kontrast a je toho názoru, že balet je najvyššia forma umenia a mala by sa mu preto venovať náležitá pozornosť aj v masmédiách. Cez vnímanie estetiky v baletnom predstavení sa posúvame ďalej aj vo vnímaní estetiky v reálnom živote.

Ďalším aktuálnym cieľom portálu masmediálne.info je spolupráca so študentmi masmediálnych odborov. Portál tak bude miestom, kde študenti nielen nachádzajú informácie pre svoje štúdium, ale aj miestom, kde môžu publikovať svoje články o masmédiách, kultúre a o spoločnosti.

Portál si už krátko po svojom vzniku našiel tisíce priaznivcov. Z pôvodne jednoduchej blogovacej platformy sa postupne stal portálom. Prináša denne aktuálne informácie o masmédiách na Slovensku, ale aj o kultúrnych akciách. Prináša recenzie z predstavení, výstav a koncertov, no ponúka i stále rubriky v podobe slovníkov pojmov, ako napr. mediálny slovník, slovník public relations, atď. Portál sa tak stal aj miestom, kde študenti vyhľadávajú užitočné informácie, ktoré im pomáhajú doplniť štúdium a sú tiež zdrojom ich školských a zápočtových prác. Masmediálne.info tak organicky rastie spolu s nimi.

Hlavným leit motívom portálu masmediálne.info je preto slogan: „that’s life!“

Text: Gabriela Hodálová

Zdroj: masmediálne.info


Pokračovať v čítaní