Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Beánia trnavských univerzít už v utorok !

Napísal na 19. októbra 2013

Už v utorok (22. októbra) sa uskutoční historicky prvá spoločná Beánia trnavských univerzít. Študenti UCM a TRUNI sa spoločne stretnú v Mestskej športovej hale. O zábavu sa postarajú interpreti ako Kali, DJ EKG či The Cellmates. Čo-to o Beániách sme sa opýtali jedného z organizátorov – Karola Keja. Ten nám prezradil niečo viac o tom, ako prebiehajú samotné prípravy takejto akcie.

1. Ako vznikla myšlienka zorganizovať spoločnú Beániu a čo vás k tomu viedlo ?
Beánie, ako aj iné študentské kultúrno-spoločenské podujatia, považujeme za udalosti, ktoré majú študentov spájať. Preto na rozdiel od iných malých fakultných podujatí chceme študentov spájať a integrovať práve pomocou niečoho takéhoto. Sme presvedčení, že študenti sú jeden celok a ako tento celok majú držať spolu.

2. Máte skúsenosti s organizovaním podobnej akcie ?
Organizovaniu takýchto podujatí sa venujeme ako jednotliví členovia nášho občianskeho združenia (Integrácia študentov) už 4. rok. Za toto obdobie sme spolupracovali už so všetkými štátnymi vysokými školami a univerzitami v Bratislave, Nitre a Trnave. Študentom sme priniesli veľké a kvalitné podujatia, na ktoré sme ako prví dokázali pritiahnuť tie najväčšie mená slovenskej hudobnej scény, napríklad IMT Smile, Iné Kafe, Majk Spirit, Dara Rolins, Rytmus, Horkýže Slíže či Richard Müller.

Okrem beánii spolupracujeme aj na iných projektoch, ako napríklad Univerzitné hry, ktoré sa každoročne konajú v areáli Fakulty telesnej výchovy a športu v Bratislave.

3. Čo považujete za najzaujímavejšie ohľadom celých Beánií ?
Radi tvoríme niečo, čo sa ľuďom páči. Niečo, čo ocenia a zanechá to dojem.

To znamená všetko – od komunikácie s jednotlivými univerzitami a fakultami, cez komunikáciu ohľadom priestorov a dodávateľov, hľadanie vhodných alternatív, interprétov, partnerov, subdodávateľov, tvorenie reklamných kampaní a PR, ako samozrejme aj stresy a nervy priamo počas samotnej akcie. 🙂

4. Bol výber hudobných hostí zložitý? Uvažovali ste aj nad niekým iným ?
Výber interprétov odzrkadľuje aktuálny stav popularity a žiadanosti jednotlivých umelcov na slovenskej hudobnej scéne v dostupných cenách, ktoré je návštevník ochotný zaplatiť v súvislosti s prípadnými partnermi a sponzormi Beánie.

5. Máte pripravené nejaké prekvapenie pre návštevníkov Beánie ?
Prekvapenie je prekvapením, kým sa nevyzradí, takže všetko sa dozviete v utorok na Beánii trnavských univerzít. 🙂

1381159_599040070152353_504082969_n

Text: Dušan Marko


WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com