Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Katolícka univerzita verí, že akreditáciu opäť získa

Napísal na 16. marca 2015

Popradská pobočka Katolíckej univerzity v Ružomberku stratila akreditáciu v odbore Manažment minulý piatok. Vedenie pedagogickej fakulty zakázalo študentom informovať médiá. Prezident Andrej Kiska od nich obdržal žiadosť o spravodlivé zaobchádzanie.

TRNAVA. Inštitút Štefana Nahálku prišiel o právo udeľovať akademické tituly. Študenti tak nimi vybraný odbor nemôžu v Poprade dokončiť. Zákaz kontaktovať o tom médiá dostali už v januári. Študenti tvrdia, že od vedenia fakulty získavajú iba nepodložené často si protirečiace informácie. Prezidenta Andreja Kisku kontaktovali aj z tohto dôvodu. Žiadosť o spravodlivé zaobchádzanie odoslali hlave štátu anonymne.

KUDekan fakulty Tomáš Jablonský sa vyjadril na tému akreditácie: ,,So študentmi hovoríme korektne a snažíme sa s nimi pravidelne komunikovať osobne, e-mailom, či telefonicky.“ Minister školstva Juraj Draxler v januári fakulte potrebné práva odňal. Dekan je však stále presvedčený, že pobočku v Poprade nebude musieť zatvoriť. ,,Stále čakáme na výsledky komplexnej akreditácie, do ktorej sme vstúpili aj so študijným programom manažment v obidvoch stupňoch štúdia. Našou prioritou sú v momentálnej situácii končiace ročníky,“ dodal. Tomáš Jablonský však nespomenul fakultu, na ktorej potenciálni bakalári a magistri svoje štúdium ukončia.

Podľa prodekanky Aleny Gejdošovej by končiaci bakalári mohli štátnice robiť na súkromnej Vysokej škole medzinárodného podnikania v Prešove. Škola im uzná jednu skúšku, ďalších päť si musia v Prešove dorobiť. Ďalším kritériom je zvládnutie štátnic v anglickom jazyku. Študenti na takýto krok nie sú pripravení. Je tak otázne, či za týchto podmienok doštudujú štandardnú dĺžku štúdia.

Zdroje: www.pianomedia.sk, denník SME

Autor: Martina Stanovčáková


Pokračovať v čítaní