Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Slováci sa dostanú všade. Dokonca aj do Hollywoodu

Napísal na 15. marca 2015

Skupina mladých filmárov z východného Slovenska zahviezdila v Hollywoode. Ich krátkometrážny film Missing Memories získal ocenenie v kategórii People´sChoise.

24. februára sa odohralo slávnostné odovzdávanie cien súťaže 48 film project. Počas večera sa premietali všetky víťazné filmy, medzi nimi aj film Missing Memories, ktorého autormi  sú členovia  skupiny JoyMotion. Filmovej tvorbe sa venujú už dlhší čas. Aj keď súťaž prebiehala počas celého roka, dozvedeli sa o nej až koncom novembra.  To ich neodradilo od toho, aby  sa do nej zapojili.

4-88fb138be65ec759b1b98b424fc40310948b5c6b

„Keďže na realizáciu filmu boli potrebné len 2 dni, povedali sme si, že by to bola pre nás dobrá skúsenosť a keďže chceme niekedy v budúcnosti točiť filmy, dúfajme, že aj celovečerné, tak sme sa zhodli, že sa zapojíme.“ hovorí Gabriel Horváth, člen tímu JoyMotion.

Súťaž spočívala v tom, že po registrácii sa vygenerovali 3 veci, ktoré museli byť vo filme použité – postava a jej profesia, replika a rekvizita. Do fimuMissing Memories bola zakomponovaná postava Michelle Davis ako kameramanky, replika „I cannotseeout of theesethings“ a nákupný košík ako rekvizita. Tvorcovia mali len 48 hodín na to, aby vytvorili scenár, sfilmovali ho, postrihali natočené zábery, urobili postprodukčné úpravy a prípadne film doplnili o efekty.Nakoniec už len stačilo nahrať výsledné video na stránku.

11051006_645683815535610_1992818451_n

Hlavnou myšlienkou filmu je rodina a vzťahy v nej. Autori chceli témou poukázať na problém súčasnej doby, kedy sa každý ženie za prácou aby zabezpečil rodinu. Človek to robí  na úkor času stráveného s ľuďmi, ktorých skutočne miluje aparadoxne tak stráca to, čo sa snaží zachrániť.

Keď sa filmári z tímu JoyMotion dozvedeli, že vyhrali, neskrývali radosť a nadšenie, no cestu do Ameriky nebrali ako reálnu možnosť, hlavne z finančných dôvodov. Potom si však uvedomili, že toto by bola tá najlepšia cesta ako sa zviditeľniť a posunúť sa vo svojej kariére o krok vpred. Preto začali so zháňaním sponzorov na letenky do Ameriky. Netrvalo to dlho a 22. februára už sedeli v lietadle do L.A.

V utorok, 24. februára sa tak vďaka sponzorom mohli zúčastniť na slávnostnom  večernom odovzdávaní cien, počas ktorého sa premietali všetky víťazné filmy a rovnako tak mohli spojiť príjemné s užitočným a urobili si výlet po Kalifornii.

Navštívili sme San Diego, historickú časť cesty Route 66, pozreli sme si Večerné LasVegas, Grand Canyon či duny Eureka.“ dopĺňa Gabriel.

[Best_Wordpress_Gallery id=“4″ gal_title=“Skupina mladých filmárov“]

Zuzana Benková