Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Hlavné správy z Aetter servisu 5

Napísal na 26. marca 2017

­


Jarný turnaj o pohár dekanky FMK, madžentoví študenti na Ukrajine, Zber oblečenia FMK, zladená veľká oslava rádia Aetter či minuloročný Medzinárodný fimový festival v Karlových Varoch – toto všetko si môžete vypočuť v Hlavných správach s Peťou Pupalovou. 

  • Turnaj o pohár dekanky FMK je každoročnou tradíciou a pravidelne sa na ňom zúčastňuje aj rádio Aetter. Ako sa nášmu tímu darilo, vám prezradí redaktorka Bianka Krejčíová.

Tím rádia Aetter. Foto: Matej Bruchala

  • Niektorí z našich študentov strávili týždeň v Ukrajinskom Užhorode, kde reprezentovali našu almu mater v rámci projektu Komunikáciou k prosperite Slovensko – Ukrajinského prihraničného regiónu (COPESU). Navštívili aj Užhorodskú národnú univerzitu a dozvedeli sa viac o ukrajinskom školstve. Viac vám povie redaktorka Michaela Hlavačková.

Fmk people na Užhorodskej univerzite.

  • V utorok a stredu ste mohli darovať svoje nepotrebné oblečenie ženám v núdzi v rámci projektu Zber oblečenia študentov FMK. Išla sa tam pozrieť aj naša redaktorka Barbara Čierna.

Zber oblečenia v Jame.

  • V utorok malo naše rádio oslavu šiestych narodenín, ktorú zorganizoval vedúci vysielania Martin Vanko v štúdiu rádia na Skladovej. Tak ako každý rok, aj tentoraz si aetteráci spolu zaspievali a pochutnali na torte, ktorú pre nich upiekla Slávka Gracová.

Šéfredaktorka webu Karin Kubíková, vedúci vysielania Martin Vanko, šéfredaktorka spravodajsva Petra Pupalová, líder rádia Andrej Brník a TORTA. Foto: Ján Proner

Oslava na Skladovej. Foto: Ján Proner

  • Redaktor Michal Petro pri príležitosti narodenín Aetteru zozbieral aj zaujímavosti zo zákulisia nášho fakultného rádia, ktoré si môžete vypočuť v nahrávke na konci článku v Hlavných správach. Okremm toho, moderátor/redaktor Miroslav Kapec napísal článok – Už 6 rokov ladíme s Vami, kde si môžete pozrieť video, kde má rádio Aetter vytúženú frekvenciu. Stane sa sen skutočnosťou?

Tím rádia Aetter v nových mikinách.

  • ­Dr. Jozef Tinka opäť hľadá šikovný tím študentov FMK, s ktorým sa po tretí raz vyberie na Medzinárodný filmový festival do Karlových Varov. V Havných správach si môžete vypočuť, ako sa našim madžentám darilo minulý rok. Ak chcete ísť do Varov aj tento rok, neváhajte a klikajte. Viac informácií najdete na webovej stránke www.fmk.sk alebo píšte na mail jozef.tinka524@gmail.com.

 

Foto: Facebook, Matej Bruchala, Ján Proner/Eva Jonisová

Video: Ján Proner