Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Gáborík pred šampionátom varuje: Ľahký súper neexistuje!

Napísal na 28. apríla 2015

Najväčšou akvizíciou slovenskej hokejovej reprezentácie na majstrovstvách sveta v Česku bude bezpochyby Marián Gáborík. Rodákovi z Trenčína skončila 11. apríla sezóna, keď jeho americký zamestnávateľ Los Angeles Kings nepostúpil do vyraďovacej fázy NHL. V nedeľu popoludní už pricestoval na Slovensko, aby sa dnes pripojil k národnému tímu.

Gáborík si z Ameriky priniesol dobrú náladu a slušný balík hokejového náčinia

Gáborík si z Ameriky priniesol dobrú náladu a slušný balík hokejového náčinia

Už teraz je jasné, že vo Vujtekovom tíme bude za najväčšiu hviezdu. S tým prichádza väčšia váha zodpovednosti, a taktiež potreba strieľať dôležité góly. Držiteľ Stanley Cupu zo sezóny 2013/14 je presvedčený, že psychická záťaž nebude len na jeho pleciach.

„Tlak bol vždy, ale myslím si, že ťarcha bude rozložená na viacerých hráčov. Ja som len jedným z nich,“ uviedol v rozhovore pre denník Plus jeden deň.

Gáborík ďalej upozorňuje, že hokej už dávno nie je len o individualitách. Na poslednom šampionáte v Bielorusku to ukázali Francúzi. V základnej skupine porazili Slovákov 5:3 a zaskočili tiež hviezdami nabitú Kanadu 3:2 po samostatných nájazdoch.

„Ľahký súper dnes už neexistuje. Hokej je tímová hra a vedia ho hrať už všetci. Vstup do turnaja bude dôležitý, ale určite prídu aj chvíle, keď to nepôjde. Potom sa ukáže, ako sa dokážeme zomknúť,“ upozorňuje skúsený útočník.

Slovákov čaká v ostravskej ČEZ Aréne „domáca“ atmosféra. Lístky na zápasy našich hokejistov sú beznádejne vypredané a je jasné, že väčšina z nich patrí slovenským priaznivcom.

Na jednej strane budeme potrebovať podporu fanúšikov a dobrú kulisu, ale na druhej sa nesmieme dať nimi zblázniť, i keď nás budú hnať dopredu,dodal Gáborík.

Majstrovstvá sveta sa začínajú už 1. mája úvodnými zápasmi v skupinách. Slovenská reprezentácia nastúpi o deň neskôr. V prvom stretnutí budú zverenci Vladimíra Vujteka čeliť húževnatým Dánom.

Autor: Patrik Mitas

zdroj: Plus jeden deň