Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Najočakávanejšia premiéra roka 2016!

Napísal na 27. apríla 2015

       Zase raz ožijú dve najznámejšie komiksové postavy, ktoré sa dočkali najnovšieho filmového spracovania. V jednom filme sa stretnú Batman aj Superman.

batman-vs-superman     Existuje niekoľko príbehov o týchto komiksových hrdinoch. Staršie klasické filmové série, animovaný seriál či dobrodružný seriál z 90. rokov, ale aj nové moderné spracovania. To všetko sa vyrobilo, aby sa nám rozpovedali príbehy o hrdinoch, ktorých nikdy nebude dosť. Každému filmovému fanúšikovi spomínaných hrdinov sú dobre známe mestá Gotham a Metropolis. Práve tam sa totiž ich boj so zločinom odohrával. Najnovšie sa však stretnú obaja v ich očakávanom spoločnom filme.

batman-vs-superman-1

Nakrúcanie tohto veľkolepého titulu štúdií Warner Bros. Pictures od režiséra Zacka Snydera odštartovalo v roku 2014. Najnovšie pokračovanie nesie názov Batman vs. Superman: Úsvit spravodlivosti. Hlavných úloh sa zhostili Henry Cavill (Tristan a Isolda, Hviezdny prach, Tudorovci, Vojna bohov) v úlohe Clarka Kenta (Superman) a Ben Affleck (Pearl Harbor, Výplata, Daredevil, Armageddon) ako Bruce Wayne (Batman). Vo filmovej snímke s originálnym názvom Batman vs. Superman: Dawn of Justice si ďalej zahrajú Gal Gadot (Wonder Woman) ako Diana Prince, Amy Adams, Laurence Fishburne, Holly Hunter a zo snímky Muž z ocele sa vo filme objaví Diane Lane (Láska na inzerát, Pod toskánskym slnkom, Jumper, Neverná). V úlohe Lexa Luthora sa predstaví Jesse Eisenberg (Podfukári, Zombieland, Zábavný park) a postavu Alfreda si vyskúša skvelý Jeremy Irons (Kráľovstvo nebeské, Muž so železnou maskou, Eragon). Film sa nakrúcal a aj nakrúca v Michigan Motion Picture Studios, v meste motorov – Detroite, tiež v Michigane, Illinois, Afrike a v Južnom Pacifiku.

batman-vs-superman-2

Film Batman vs. Superman: Dawn of Justice sa dostane do kín od 23. marca 2016.

zdroje: www.kinema.sk, www.mediaboom.sk

text: Martin Zachar