Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Extrémizmus na Internete. Štát chce zasiahnuť

Napísal na 23. marca 2015

Bratislava. Koncepcia proti extrémizmu, chce spojiť svoje sily s aktivistami a poskytovateľmi internetových služieb.  Aktivity extrémistov sa čím ďalej tým viac presúvajú na internet.

Aktivity extrémistov, sa čoraz viac vyskytujú na internete, čím je ťažšie ich usvedčiť.  Sú sofistikovanejší, majú politické ambície. Toto všetko zahŕňa koncepcia boja proti extrémizmu, ktorá bola schválená v stredu.

„Vývoj kriminality naznačuje trend, že prejavy rasovej diskriminácie a iných foriem neznášanlivosti sa v poslednom období postupne presúvajú z ‚ulice‘ do ‚virtuálneho priestoru‘,“ hovorí koncepcia.

Internet, ako najlepšie miesto

Internet je veľmi vhodný priestor na šírenie extrémizmu a vytvárania takýchto skupín.  Okrem iného, štát má  v tejto oblasti limitované možnosti, čo sa o médiách povedať nedá. Štát  by chcel rozšíriť spoluprácu s poskytovateľmi internetových služieb, aby jednoduchšie rozpoznali výroky, ktorých obsahom je nenávisť k jednotlivcom a skupinám.  No jednoduchá úloha to určite nie je.  Administrátori diskusií sa musia každý deň popasovať s tým, čo už je považované za extrémizmus, čo je v poriadku, a čo naopak je už šírenie extrémizmu.

„Chýba nám rozhodnutie, že v jazyku je istá hranica, ktorá keď sa prekročí, tak je trestným činom,“ hovorí Laco Oravec z Nadácie Milana Šimečku.

V boji proti extrémizmu by sa mala angažovať hlavne občianska spoločnosť, než štát.  Trebalo by ju zosmiešňovať, čím by sa stala menej atraktívna, ako keď je považovaná za hrozbu, hovorí Nociar.

Zdroj: sme.sk , pianomedia.sk

Barbara Hricišinová


Pokračovať v čítaní