Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Aplikácia Clubhouse: Ako funguje a prečo ju používať

Napísal na 18. marca 2021

Máte Clubhouse? Ak nie, minimálne ste si na sociálnych sieťach všimli niekoho, kto ponúka pozvánku na diskusiu. Aplikáciu už používajú aj pedagógovia FMK.

Aplikácia Clubhouse môže predstavovať svetlú stránku pandémie. Vznikla takmer pred rokom, v apríli 2020, ale svoj najväčší dosah má na Slovensku práve teraz. Nová americká platforma spadá medzi sociálne siete, ako Instagram či Facebook. Na rozdiel od nich túto aplikáciu môžu zatiaľ používať len majitelia Apple zariadenia, teda na IPhonu alebo IPadu.

V čom je Clubhouse iný?

Nová sociálna sieť je zameraná len na audio. V tejto aplikácií nenájdete nijaké políčko pre like, komentár či status. Môžeme ju nazvať aj „live podcast“, kde môžete iba počúvať aktívnych členov alebo požiadať o slovo a pridať sa k debate.

Diskusiu je možné počúvať len naživo a žiadna sa nedá nahrať alebo vypočuť neskôr. Poslucháč si tak užíva ozajstnú talkshow ako kedysi v kaviarni. Clubhouse je stále v testovacej fáze, preto môžeme očakávať drobné úpravy. Najžiadanejšia zmena je používanie Clubhouse aj v operačnom systéme Android.

clubhouse
Clubhouse zatiaľ funguje len v zariadeniach Apple. Zdroj: neilpatel.com

Služby platformy môžu využiť aj firmy a umelci. Clubhouse ponúka možnosť zdieľať novinky so zákazníkmi či fanúšikmi, ktorých si oni sami vyberú. Ďalším spôsobom využitia je učenie sa cudzieho jazyka tým, že sa prihlásite do zahraničnej „roomky“.

Ako funguje aplikácia Clubhouse?

Aplikáciu si jednoducho stiahnete na Apple Store. Prihlásite sa pomocou pozvánky od iného používateľa a vytvoríte si profil. Po stiahnutí sa dá tiež registrovať bez pozvánky. V tom prípade treba počkať, kým vás niekto iný potvrdí. Keďže aplikácia sa vzťahuje na telefónne číslo, automaticky vám ukáže, ktoré vaše kontakty tiež používajú Clubhouse.

Na domovskej stránke je každý deň zobrazených viacero plánovaných diskusií, do ktorých si môžete vyžiadať pozvánku. V miestnosti sa vám zobrazia všetci aktívni komunikanti alebo len poslucháči. Počas diskusie môžete hocikedy odísť, pozvať ďalších dvoch ľudí a tiež sa prihlásiť o slovo.

clubhouse
Diskusia sa nedajú nahrávať ani nijak inak zaznamenať. Zdroj: joinclubhouse.com

Ako používatelia máte možnosť vytvoriť si vlastnú miestnosť a pozvať tam ľudí na rozhovor o téme, ktorú si sami vyberiete. Okrem týchto miestností si môžete tiež vytvoriť klub – niečo ako skupina na Facebooku. Aby fungovala, najprv v aplikácii pošlete žiadosť o jej vytvorenie a následne musíte usporiadať minimálne tri diskusie do týždňa. Clubhouse sa tak snaží motivovať k pravidelnej práci používateľov.

Kto môže používať aplikáciu?

Najjednoduchší prechod od nahrávania podcastu k live rozhovoru na Clubhouse má pravdepodobne tvorca alebo moderátor podcastov. Môže viesť live rozhovor s hosťom a ďalšími poslucháčmi. Prípadne si po vydaní nového dielu pozve svojich poslucháčov na nezáväznú diskusiu.

Napríklad Zuzanu Kovačič Hanzelovú, novinárka denníka SME z podcastu Rozhovory ZKH, alebo aj DJ EKG, ktorý má podcast s priateľmi Vo štvorici na panvici, sú často aktívni na Clubhouse.

clubhouse
Tvorcovia podcastu, influenceri či firmy používajú Clubhouse. Zdroj: clubhouse.com

Influenceri môžu spolu s Instagramom využívať aj túto novú platformu na komunikáciu s fanúšikmi, zdieľanie dôležitých tém či prezentáciu nových spoluprác s firmami. Napríklad Exploited a Rytmus tiež radi komunikujú so svojimi fanúšikmi cez aplikáciu.

Dokonca aj veľké značky, ktoré chcú osloviť širokú škálu zákazníkov, sú aktívne na Clubhouse. Možnosť prehovoriť k ľudom využívajú na budovanie zákazníckej lojality alebo zvýšenie povedomia verejnosti. Online prezentáciu už uskutočnili firmy ako Martinus, Dedoles či Pillsner Urquell.

Clubhouse aj na FMK

Aj vyučujúci našej fakulty spustili diskusiu na Clubhouse. Doktor Marek Šimončič a magister Dominik Mičuda začali práve preto, že im chýbal priestor a možnosť voľne diskutovať. Na začiatku sa venovali najmä fakultným témam súvisiacim s ich prácou.

Následne zapojili aj svojich poslucháčov, čo sú väčšinou študenti FMK. Tí samostatne navrhujú, o čom chcú diskutovať. Väčšinou sú to témy z mediálneho prostredia, sociálne siete, Instagram a ich funkcie či problémy. Medzi poslucháčmi stále prevažujú študenti UCM, ale pridávajú sa aj ľudia z externého prostredia, ktorí majú chuť debatovať.

Vyučujúci našej fakulty tiež diskutujú na Clubhouse. Zdroj: digitalagencynetwork.com

V budúcnosti chcú rozširovať diskusie medzi študentov a taktiež zapojiť ostatných vyučujúcich. Radi by preberali témy, ktoré by študentom pomohli so štúdiom a odpovedali na otázky, ktoré sa boja spýtať na prednáškach.  

 „Verím, že Clubhouse môže dopomôcť k tomu, aby ľudia prekonali strach a začali sa viac pýtať a informovať. Aj keď študent môže mať pocit, že je to hlúpa otázka, na Clubhouse ju môže položiť. Bez obáv sa môže opýtať čokoľvek, “  vysvetlil ich cieľ Dominik Mičuda.

Aplikáciu by určite odporučili každému, kto má možnosť nainštalovať si ju. Vyzdvihujú najmä prístup k informáciám priamo od ľudí z praxe a postupné zapájanie sa osobností z masmediálnej sféry.


Možnosti čitateľa
 1. Etels   On   7. septembra 2022 at 13:42

  В составе сыворотки для ботокса ресниц находятся безопасные натуральные вещества. Однако ее использование не всегда идет на пользу. Процедура противопоказана при следующих состояниях: Впервые эти инструменты появились на рынке совсем недавно, в 2009 году. Сейчас они активно используются в косметологии и в сфере пластической хирургии. Специалисты применяют их вместо обычных инъекционных игл, так как они гораздо менее травматичны. В хорошем салоне нанесение ботокса на нижние и верхние ресницы или на брови проходит в таком порядке: Использование ботокса позволяет получить красивые ресницы с естественным изгибом без наращивания. После процедуры минимум месяц ресницы сохранят насыщенный цвет и изгиб, не нуждаясь в дополнительных средствах и косметике. При самостоятельном проведении процедуры необходимо быть готовым к тому, что добиться стойкого результата не получится. Ресницы придут в нормальное состояние через неделю. Это происходит потому, что невозможно зафиксировать все ресницы самому себе на силиконовых патчах и бигудях. Из-за этого состав ботокса наносится неравномерно, не оказывает нужного эффекта. https://menpodcastingbadly.co.uk/forums/profile/jodiehendricks/ Способствует активизации фазы роста луковиц, увеличивая объем и густоту волосков, улучшает обмен веществ на межклеточном уровне, питает и увлажняет ближайшие области кожного покрова, защищает от воздействия процедур наращивания, окрашивания, частого нанесения средств для макияжа. Загрузка файла В составы средств бренда Supernova входят только компоненты с подтвержденным действием. Для сухих и поврежденных волос. увеличивает длину и объем ресниц и бровей В аптеке на Батуевской помимо лекарственных препаратов можно заказать биологически активные добавки, детское питание, медицинскую технику, товары личной гигиены и многое другое для вашей красоты и здоровья. Для бронирования товара на интернет-ресурсе newapteka.ruавторизация обязательна.. Справочник заболеваний   Supernova Brow and Lash Booster Kopexil Ultra или гель активатор роста бровей и ресниц 14 сентября 2020 После применения можно наносить макияж: гель не влияет на стойкость косметики.

 2. encobby   On   15. októbra 2022 at 0:11

  In summary, we have demonstrated the effect of Org OD 02 on fish oocyte maturation and ovulation in vitro and in vivo buy cialis professional Local control is designed to eliminate the cancer cells in the breast and surrounding region, whereas systemic control is designed to prevent the cancer from spreading from the breast to other organs such as the bones, lungs, liver or brain

 3. enconna   On   16. novembra 2022 at 12:36

  Similarly, the increase in SETD1A expression in tamoxifen resistant cells seems to be the result of the dominant survival of resistant clones, CSCs, expressing high levels of SETD1A and SOX2 due to intra tumor heterogeneity in primary BC over the counter clomid substitute In animal models, spinal dorsal horn neurons were shown to contain intracellular estrogen receptors

 4. Urgecevag   On   23. januára 2023 at 11:03

  12 years old, 15 to 20 years old, 20 to 25 years old, 25 to 30 years old, 30 years old or older, 30 to 35 years old, 35 years old or older, 35 to 40 years old, 40 years old or older, 40 to 45 years old, 45 to 50 years old, 50 years old or older, 50 to 55 years old, 55 to 60 years old, 60 years old or older, 60 to 65 years old, e lasix injection

 5. Tallspeks   On   31. januára 2023 at 3:48

  Когато търсите най-добрите промоции и бонуси в света на легалните онлайн залагания, важно е да добиете представа за цялостното представяне на уебсайтовете и приложенията, предлагащи услуги за залагания, преди да вложите трудно спечелените пари в акаунт. Използвайте това ръководство като ресурс за намиране на легалните уебсайтове за спортни залагания, които си заслужават най-много парите ви! Много потребители, които видят оферта no deposit bonus си мислят, че става въпрос за определена сума, но в голяма част от случаите бонусът е под формата на безплатни завъртания. Погледнете го от добрата страна обаче, ако ви дадат паричен бонус,най-вероятно ще има условия за разиграване, а при безплатните завъртания може да се сдобиете с чиста печалба доста по-лесно. http://www.varanasiexpats.com/community/profile/tamelajansen905/ Съвети и стратегии за Кено Студентът Страхил закъснява за изпит, когато изненадано установява, че всички са изчезнали. По улиците на Студентски град няма никого, а по-късно става ясно, че това важи и за цяла София. А странни звуци се чуват близо до града. Страхил тръгва да търси отговори, но открива само нови загадки … Новодошлите в хазартния ресурс ще могат да теглят до $850, без да преминават през проверка. За да идентифицирате акаунта си, трябва да изпратите паспортна снимка и да направите селфи с документа в ръка. Моля, свържете се с екипа за поддръжка за потвърждение или ще трябва да го преминете, когато обмисляте определено изплащане. Самата процедура е много ясна, просто трябва да следвате следните инструкции:

 6. brimemi   On   3. februára 2023 at 9:45

  That s it, Elder Hughes, top 10 best blood pressure medicine the elves have too many old rules, they love peace and life too much can i put viagra in a drink Hypersensitivity Reactions Anaphylactic reactions, necrotizing angiitis vasculitis and cutaneous vasculitis, respiratory distress including pneumonitis and pulmonary edema, photosensitivity, fever, urticaria

 7. Daw   On   15. februára 2023 at 8:49

  Watch Carolyn Murphy Show You How a Supermodel Mom Does the Glowing After-School Pickup. Produced for Vogue | With Estée Lauder Available on Waitlist All data provided will be processed in accordance with our Privacy Statement. By signing up you agree with this and confirm that you are over 13 years of age, or have the consent of a parent or guardian. Your preferences can be updated at any time as outlined in our Privacy Policy. Perricone MD No Mascara Mascara is designed to create longer and full lashes with neuropeptides and biotin. It’s formulated to not only add length but volume as well as well as nourishes and conditioners lashes through the wear. Amazing mascara. I’ve been using for the past 5-6 years ALL ORDERS OUTSIDE THE U.S. PLEASE NOTE: Beauty Bags are not yet available to ship Internationally for free (additional $15.00 minimum shipping fee required) (FREESHIP coupon code does not apply)
  https://rafaelrsld615936.articlesblogger.com/36766220/kat-von-d-mini-tattoo-liner
  The insanity that is the Hallyu trend of K-pop and Korean culture has caused the world to seek and yearn for the latest in K-beauty. Even the toughest men have been swooned by the stunning appearance of kpop idols and celebrities. Needless to say, the land of flawless and youthful-looking skin is always on the cutting edge of innovation. Producing never-before-seen products that have become game changers. BB creams, sheet masks, acne pimple patches, and a variety of other products have become the core of Korean skincare. Let’s delve right into top Korean skincare trends, which combine the beauty of innovation and natural ingredients. If you’re on the hunt for something new, here are six Korean moisturizers to try out in 2022: CLE is founded by Lauren Jin. Aside from relying on modern technology, this brand is for the modern person.Their skincare and makeup are curated, sourced, and focused on the latest K-Beauty tech that reinforces a minimalistic approach to packaging and skincare/makeup routine. This brand is great if you want a simple routine, or if you’re new to the K-Beauty scene.

 8. Rapplauro   On   17. februára 2023 at 23:48

  100mg lasix For a second group of cancers, including large bowel, breast, ovarian, and cervical cancer, proven methods of early detection, diagnosis, and treatment are available that can, in principle, be delivered through district health care facilities

 9. Vuple   On   22. februára 2023 at 16:06

  Das Lotto für Österreich Die LottoPlus-Zahlen: 42, 44, 2, 45, 18, 38. Der Joker: 5, 6, 8, 8, 6, 4. Alle Angaben ohne Gewähr! Die Ziehung beim Eurolotto beginnt am Dienstagabend oder Freitagabend in Helsinki immer erst, wenn alle Tipps aus den 18 teilnehmenden Ländern gemeldet wurden. Da das unterschiedlich lange dauern kann, schwankt die Uhrzeit der Ziehung immer ein bisschen: Sie liegt zwischen 20 und 21 Uhr. Mehr lesen: Lotto-Gewinner müssen diese Fehler um jeden Preis vermeiden Es kann so einfach sein, online zu spielen. Die Spielregeln sind schnell erklärt! Die Spielformel heißt „5 plus 2“ – das bedeutet, bei jeder Ziehung werden sieben Zahlen gezogen: Fünf Gewinnzahlen und zwei Zusatzzahlen. Bei deinem Tippschein wählst du pro Spielfeld fünf Hauptzahlen von 1 bis 50. Zusätzlich entscheidest du dich noch für zwei Eurozahlen zwischen 1 und 12. Spielst du online, klicke einfach auf deine persönlichen Glückszahlen!
  https://holdenormm890122.bloggactif.com/19595757/platincasino-aktiver-bonus
  Póker Magyarország – Artrix Poker 6 Sicherheitsschichten The Stratosphere Las Vegas is middle positioned, elevated on top of the Strip. They in addition characterize one among the most excellent choices of slot machines plus video poker machines within town. KOSTENLOSE CHIPS Gewinnen Sie bis zu 1 Mio Chips täglich am Glücksrad! Zusätzlich extra Chips auf der Facebook Fanseite, für Freundschaftseinladungen, den täglichen Log In und anderen Features. KOSTENLOSE CHIPS Gewinnen Sie bis zu 1 Mio Chips täglich am Glücksrad! Zusätzlich extra Chips auf der Facebook Fanseite, für Freundschaftseinladungen, den täglichen Log In und anderen Features. Basierend auf unserem Scansystem, haben wir festgestellt, dass wahrscheinlich echte Bedrohungen vorliegen.

 10. kef   On   22. februára 2023 at 22:23

  Red Dog Casino No Deposit Bonus Codes – 40 Free Chips! Getting the best of every feature from a gaming platform is almost impossible. Red Dog casino was developed to… https://www.kristentame.com/profile/mmcshady/profile Jazz Casino Review – Jazz Casino Deposit Bonus – Online Casino USA JazzCasino is an online casino that is completely registered under the laws of Curacao, where it also got… Deposit and get up to 125 free spins and €1000 in casino bonuses, and the best thing – both deposit bonus and free spins are completely wager free!. Sign up for free and make a first deposit with the bonus code 200FIRST and claim 200% bonus up to €200 + 25 free spins for Ramses Treasure with no wagering required. We are checking your browser… http://www.rubyslots.com Blackjack Bonuser
  https://smart-wiki.win/index.php?title=Slots_no_deposit_no_wagering
  European Roulette VIP (iSoftBet) by Isoftbet is loved by everyone for the greatest winning opportinities ever. Here, you can grab a mind-boggling jackpot, you just need to load the game! Master your luck! Software studio Betsoft is no stranger to delivering premium casino games and its VIP European Roulette serves as the perfect example. This is a viable option for everyone who insists on playing an authentic variation of this casino classic from the comfort of their surroundings. Are you a fan of roulette? Then you will find European roulette online to be just the right thing for you. Before you dive into the real money gameplay, we recommend having a quick look at the versions below that will allow you to experience this excellent game in its full glory. Through the demo versions, you will have the opportunity to discover everything about the games and learn how to leverage successful strategies to a good end. Dive right into the variety of options and enjoy yourself as you go along and pick from the best European online roulette.

 11. sek   On   28. februára 2023 at 1:00

  Р”-пантенол, протеины СЃРѕРё, гиалуроновая кислота Рё масло аргана эффективно регенерируют Рё защищают, стимулируют обновление Рё СЂРѕСЃС‚ ресниц, предотвращая РёС… ломкость Рё выпадение. Ослабленные ресницы РІРЅРѕРІСЊ приобретают силу Рё блеск. Сыворотка также идеально РїРѕРґС…РѕРґРёС‚ РІ качестве базы РїРѕРґ тушь, как для защиты РѕС‚ агрессивного действия компонентов туши так Рё для придания дополнительного объема. Восстанавливает ломкие и поврежденные.
  https://panoptikon.org/user/y0adqxc498
  РџСЂРё заказе РѕС‚ любой СЃСѓРјРјС‹ Р·Р° квадратом Алматы доставка производится СЃ помощью сервиса Яндекс GO Р·Р° счет Покупателя. Иногда РјРЅРµ кажется, что мужа СЏ подбирала именно РїРѕ ресницам. Только благодаря нему — Сѓ РѕР±РѕРёС… РјРѕРёС… детей густые, пышные, длинные Рё черные ресницы как Сѓ РєРѕСЂРѕРІС‹. Если Сѓ РІР°СЃ возникли проблемы или РІС‹ С…отите задать РІРѕРїСЂРѕСЃ нашей службе поддержки, пожалуйста, воспользуйтесь формой обратной СЃРІСЏР·Рё. Узнать Рѕ том, красят ли нарощенные ресницы, можно Сѓ специалистов. РћРЅРё рекомендуют пользоваться специальной косметикой. Р—Р° искусственными ресницами требуется особый СѓС…РѕРґ. Это РЅРµ зависит РѕС‚ длины Рё формы. Увеличить СЃСЂРѕРє эксплуатации элементов косметического декора можно, если прислушаться Рє рекомендациям профессионалов.

 12. urgef   On   8. marca 2023 at 22:20

  ultimo aggiornamento: 04-04-2022 Nome * Di seguito il programma della ripresa del campionato nel mese di gennaio con copertura televisiva/streaming annessa. OA Sport vi offrirà la diretta live testuale delle partite principali. Hai nuove notifiche! Juventus – Sampdoria La Serie A 2022/2023 si gioca da agosto a giugno. Tutte le partite delle 38 giornate di campionato, con anticipi, posticipi e orari che verranno confermati man mano nel corso della stagione. A novembre il torneo andrà in pausa per poi riprendere a gennaio in virtù dei Mondiali. Gli orari di gioco previsti sono: ore 05 a Las Vegas – Juventus-Chivas Juventus – Lazio Il 07/05/2023 alle ore 15:00 in Serie A contro l’Atalanta (Atalanta – Juventus) Castano nasce a Cinisello Balsamo e cresce nelle giovanili del suo paese natale, la Balsamese. Nel 1956, all’età di 17 anni approda al Legnano, in serie B, e ci resta per una sola stagione. Nel 1957-58, infatti passa alla Triestina sempre nel campionato cadetto e l’anno successivo ecco il salto di qualità definitivo che lo porta alla Juventus. Con i bianconeri, in dodici stagioni intense e ricche di soddisfazioni, vince 3 scudetti, 3 coppe Italia e diventa anche capitano. Lo scudetto forse più bello resta quello del 1967 vinto ai danni della grande Inter del Mago Herrera.
  https://touch-wiki.win/index.php?title=Risultato_di_venezia_lecce
  Email non valida. Controlla l’inserimento Calciomercato Roma: Nicolò Zaniolo è pronto a lasciare la Roma, il centrocampista azzurro deve scegliere tra Tottenham e Milan Nicolò L’app Diretta è il prodotto mobile del celebre sito diretta.it dove seguire tutte le partite di calcio che ogni giorno vengono disputate. Oltre alle funzioni principali sui risultati calcio live è possibile seguire anche altre competizioni sportive e scegliere tra due versioni: una con le quote delle agenzie di scommesse e una senza, in base alle proprie preferenze e necessità. L’app di diretta è una delle più apprezzate per la possibilità di ricevere notifiche in tempo reale sui gol e sui cambiamenti di ogni partita e per avere un quadro completo e aggiornato su tutto il calcio internazionale.