Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

6 rád pre dámy, ako zažiariť na blížiacich sa beániách

Napísal na 7. novembra 2018

Už najbližší pondelok 12.novembra nás v Mestskej športovej hale čaká Beánia trnavských univerzít 2018. Najväčšími lákadlami tohto ročníka sú Medial Banana, DJ EKG či Horkýže Slíže. Prinášame tipy a triky pre všetky dámy ako sa stať neodolateľnou a trendy. 

Beánia trnavských univerzít sa blíži rýchlosťou svetla. Všetci riešia vstupenky, partiu s ktorou sa na akciu pôjdu zabaviť a mnoho ďalších dôležitých vecí. Nemožno ale zabudnúť na tohto ročný dresscode – chlapci v košeliach a nohaviciach a dievčatá v kokteilových šatách alebo blúzkach a nohaviciach.  Mužskej časti našich čitateľov sme už pred časom poradili v príspevku, ktorého odkaz nájdete dole v článku. Teraz prichádza rad na dámy.

Nepravé šaty

Nehovoríme o napodobenine či zle padnúcom outfite. Ak ste milovníčkou sukní, no šiat vo vašom šatníku nie je tak veľa, nezúfajte. Vyberte si pekný top, či už v rovnakej farbe ako je sukňa, čím vytvoríte dokonalú ilúziu šiat, alebo úplne kontrastný, ktorý zaujme.

Použite sukňu namiesto šiat. Zdroj: unsplash.com

Vyšperkujte to

Stačí úplne jednoduchý outfit, do ktorého zakomponujete jeden výrazný šperk a hneď sa zmení na hviezdny. Nie je nutné trápiť vašu peňaženku, pokúste sa zapojiť fantáziu. Neladia vám vaše náušnice farebne? Prefarbite ich pokojne aj lakom na nechty. Nemáte jeden mohutnejší náhrdelník či náramok? Pokojne použite aj tri alebo štyri jemnejšie kúsky naraz. Ak si dáte napríklad len náušnice, vezmite si  niekoľko prstienkov aj na obe ruky. Jednoducho buďte kreatívna, no zvoľte kombináciu maximálne dvoch druhov šperkov.

Nebojte sa experimentovať. Zdroj: pexels.com

Čo na hlavu?

Žiadne zbytočné mašle a takzvané fascinátory. Nejdete na ples v opere ani na stužkovú, preto nie sú potrebné zložité frizúry. Neodporúčame však nechať vlasy len tak voľne rozpustené, keďže sa iste chystáte ukázať svoje najlepšie tanečné kreácie a váš účes by sa po troch hodinách mohol nápadne podobať práve uvareným špagetám.

Jemne si zopnite vlásky. Zdroj: unsplash.com

Nalíčená vs. prirodzená

Tieto dve slová nemusia nutne označovať protiklady. Aj s makeupom totiž môžete pôsobiť prirodzene a sviežo. Nezaduste svoju pleť kilom púdru a iných šminiek. Zvoľte si jeden výrazný prvok, pery alebo oči, ktoré vám budú slúžiť ako šperk. Ak vyberiete tú správnu farbu ladiacu s vašim outfitom, máte vyhraté.

Dbajte na to aby líčenie vyzeralo prirodzene. Zdroj: pexels.com

Neobyčajné topánky

Lodičky príliš často nenosíte alebo sú tie vaše obľúbené už ošúchané a do nových sa vám nechce? Jednoducho ich oživte. Naneste vrstvu lepidla na povrch celej topánky a obsypte ju flitrami alebo takto skrášlite len jej špičku. Nemusíte mať nutne opätky, ak sa v nich necítite pohodlne. Nízke elegantné topánky sa dajú tiež podobne ozdobiť. Inšpirácie môžete nazbierať napríklad tu.

Originálna kabelka

Taká akú žiadna nemá. Všetky takú chceme a aby ste si boli isté tým, že vaša naozaj takou je, vyrobte si ju. Tu je návod na jedinečnú papierovú kabelku, ktorú si môžete zhotoviť v akejkoľvek farbe alebo so vzorom.

Stačí sa už len nahodiť podľa niekoľkých jednoduchých rád a zažiariť. Pre pánov ponúkame inšpiráciu tu.

6 tipov pre plesajúcich mužov

Zroje: pexels.com, unsplash.com, sashe.com, youtube.com