Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

5 typov študentov cez prázdniny

Napísal na 1. júla 2018

Skúškové obdobie síce ešte neskončilo, no mnoho študentov má už drvivú väčšinu skúšok za sebou a začína premýšľať, čo bude v lete robiť. Takmer všetci študenti sa uchyľujú k pracovným možnostiam, no nájdu sa aj výnimky. Tu je 5 typov študentov cez prázdniny. 

 

 

1.Večný pracant

Počas školy si ho videl len párkrát. Aj to dvakrát z toho bolo na obede, ktorý zhltol rýchlosťou svetla a už ho nebolo. Neustále sa ponáhľa, chodí s výraznými kruhmi pod očami a mračí sa na všetko. Cez deň pracuje vo fabrike pri páse, v noci sa z neho stáva špičkový barman a cez prednášky navrhuje weby. Pojem „sociálny život“ vo svojom slovníku nemá a nikdy sa neukázal na žiadnej párty. Už teraz vieš, že cez leto si určite nájde minimálne dve ďalšie zamestnania a po prázdninách sa do školy vráti viac unavený ako kedykoľvek predtým. A ty len rozmýšľaš, čo robí so všetkými tými peniazmi?

 keeping up with the kardashians khloe kardashian kuwtk jenner kardashians GIF

2. Sezónista

Počas skúškového dá všetky skúšky za dva týždne a už ho niet. Barman na výletnej lodi, čašník na rakúskej chate, oberáč jabĺk/jahôd. Nech je to čo chce, isté je, že po prázdninách sa vráti opálený, unavený, vychudnutý s bolesťou chbtice či nôh, no s balíkom peňazí. Prvé dva mesiace semestra bude nonstop naložený v liehu a nevynechá žiadnu párty ani izbovicu. A prečo? Pretože si to môže dovoliť.

3. Festivalový človek

Pohoda, Grape, Topfest a veľa ďalších. Lístky si kupuje v dostatočnom predstihu, festivalovú výbavu (rozumej stan a spacák) má ešte nevybalenú z posledného festivalu a peniaze si šetrí počas celého roka. Ráta posledné dni do začiatku a keď konečne príde ten „deň D“ je šťastím bez seba. Festival si užíva plnými dúškami a je rád, ak si ho aj pamätá. Spoznáva nových ľudí a má kopec nových zážitkov, na ktoré bude spomínať do konca života. Tak sa nečuduj, ak príde tvoja spolužiačka na prednášku s veľkým bruchom.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt festival people

4. Mamkin maznáčik

Vyvážajú sa na sedmičkovom baworáku, na nohách majú každý deň iné páry tenisiek a ich značkové hodinky vrhajú odlesky na každú stranu. Bezchybná vizáž a dokonalé telo. Takto by sa dala opísať skupina ľudí, do ktorej ty ani ja nepatríme. V lete striedajú jednu dovolenku za druhou a ich Instagram je zaspamovaný dokonalými instafotkami. A ty sa len s poľutovaním pozrieš cez výklad cukrárne, kde makaš za 2.50€ a tichučko si šomreš, aký je život nefér.

Súvisiaci obrázok

5. Uvedomelý pracant

Roboty sa nebojí, no ani to s ňou nepreháňa. Cez týždeň pracuje, víkendy si užíva. Nájde harmóniu nie len v pracovnam, ale aj súkromnom živote, pretože nezanedbáva rodinu a kamarátov. Cestuje, spoznáva krásy Slovenska a užíva si slobodu. Celé leto o ňom nebudeš počuť, pretože nemá potrebu zásobovať sociálne siete fotkami, no na nejednej chodbovici ostaneš unesený rozprávaním jeho zážitkov.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt stanovačka na slovensku

Označené ako

Pokračovať v čítaní