Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Varíme sa 11 dní a 10 nocí

Napísal na 29. júna 2018

Medzinárodný filmový festival v Karlových Varoch sa už stal súčasťou leta niektorých #fmkpeople. Náš štvrtý, a celkom 53. ročník privítal nás aj prvých návštevníkov dnes, v piatok 29. júna.

Hostia sa postupne presúvali z Grandhotela Pupp na slávnostné otvorenie festivalu, ktoré bolo v už známom a typickom prostredí hotela Thermal. Po 16.00 hod. sa na červenom koberci ukázali známe české osobnosti. Medzi nimi aj prezident festivalu Jiří Bartoška s manželkou, výkonný riaditeľ Kryštof Mucha, herec Jiří Macháček či herečky Aňa Geislerová a Tereza Voříšková.

Jiří Bartoška pred Grandhotelom Pupp víta prvých hostí

Jiří Bartoška s manželkou na červenom koberci

Kryštof Mucha pred Grandhotelom Pupp víta hostí

Jiří Macháček pred Grandhotelom Pupp

Aňa Geislerová na červenom koberci

Tereza Voříšková pred Grandhotelom Pupp

Nadšených divákov pozdravili očakávané svetové hviezdy. Videli sme novozélandského režiséra Taiku Waititiho a producenta Carthewa Neala. Tí aktuálne nakrúcajú v Česku snímku Jojo Rabbit. Ďalej producenta a režiséra Richarda Linklatera, producenta Grega Shapiroa a dánsku herečku Trineu Dyrholm. Tá na festivale uvedie film Nico, 1988. Je to príbeh o živote nekompromisnej umelkyne, v ktorom sa poukazuje na pravdu o ťažkostiach uznávaných a známych žien.

Taika Waititi (režisér Thora)

Taika Waititi a Carthew Neal

Richard Linklater, zakladateľ Austin Film Society

Greg Shapiro, držiteľ Oscara za film ,,Smrť čaká všade“, po príchode do Grandhotela Pupp

Trinea Dyrholm rozdáva autogramy pred Grandhotelom Pupp

Tim Robbins (Timothy Francis Robbins), americký oscarový herec, scenárista, režisér a hudobník si počas otvorenia festivalu prevzal cenu Krištáľový glóbus za mimoriadny umelecký prínos svetovej kinematografii.

Tim Robbins pred Grandhotelom Pupp

Tim Robbins s fanúšikmi pred Grandhotelom Pupp

Tim Robbins po prevzatí ceny Krištáľový glóbus

Na záver prvého dňa organizátori pripravili otvárací koncert s ohňostrojom. Ako pocta uznávanému svetovému režisérovi Milošovi Formanovi zaznie hudba z filmov Hoří, má panenko či Prelet nad kukučím hniezdom v podaní Českého národného filmového orchestra. Jeho legendárna snímka Lásky jedné plavovlásky sa premieta vo večerných hodinách. Sprievodný program večera zahŕňa zábavu a vystúpenia viacerých hudobných skupín. Medzi nimi napríklad aj známa slovenská kapela Smola a Hrušky.

 

foto: Dominika Petráková, Jakub Kňažko

text, edit: smarty, Erika Černáková


Pokračovať v čítaní