Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Zo sveta médií a marketingu 20. – 26. marec

Napísal na 26. marca 2012

Nechce sa vám čítať? Vypočujte si M&M: [powerpress url=“https://www.aetter.sk/wp-content/uploads/2012/03/mm_26_3_final.mp3″]


VOYO pripravuje hudobnú reláciu 

Portál Voyo.sk chystá nový hudobný formát s názvom Voyo Music. Táto relácia má divákov informovať o novinkách zo  slovenskej hudobnej scény. Obsahovú štruktúru programu budú dopĺňať videoklipy a zaujímaví hostia. Post moderátorky relácie obsadila bývalá rosnička Barbora Rakovská, známa tiež z projektu Slovensko má talent.  Prvé vydanie je dostupné už od pondelka 26. marca a bude sa niesť v duchu témy Ako sa robí hit. Voyo.sk prešlo vo februári tohto roku  výraznými zmenami. Za 5, 99 eur má divák možnosť sledovať live streamy TV Markízy, TV Doma a Nova Sportu a rovnako má prístup k archívu televízie.


Piano v ďalších dvoch krajinách 

Šéf projektu Piano a slovenský internetový odborník Tomáš Bella prezradil na londýnskej konferencii  týkajúcej sa meniaceho sa sveta médií, že projekt Piano by sa mal rozšíriť. Tento rok plánuje Piano expanziu do troch európskych krajín.  O rok na to by sa malo stať súčasťou projektu aj ďalších päť európskych krajín. Nevylučuje sa ani účasť Dánska. Bella na konferencii zdôraznil, že model, ktorý vznikol primárne na Slovensku a v Slovinsku, je úspešný predovšetkým preto, lebo priniesol vydavateľom dostatočné množstvo peňazí a zároveň nezmenšil návštevnosť spravodajských webov.


Ako RTVS hospodári s financiami pochádzajúcimi zo zmluvy so štátom?

Slovenská televízia plánuje využiť peniaze zo štátneho rozpočtu na výrobu dvoch nových seriálov, z ktorých prvý plánuje začať vyrábať už v lete a ďalší až na jar. Ďalšia časť financií poputuje na natáčanie dokumentov , vynaloží sa na ne až 1, 5 milióna eur. Zo štátnych zdrojov sa ale už nebudú pripravovať relácie Slovensko v obrazoch a Svet v obrazoch, pretože ich výroba je spojená so spravodajstvom, na ktoré sa zmluva so štátom nevzťahuje.  Slovenský rozhlas by mal z peňazí daňových poplatníkov vyrobiť vyše 6000 hodín programu, pričom peniaze sa majú využívať iba na programy v štátnom záujme.  Zmluvy STV a SRo so štátom boli uzavreté ešte v roku 2009 a mali platiť 5 rokov. Po zlúčení oboch médií do RTVS sa trvanie týchto zmlúv skrátilo konca tohto roku.


Markíza má (konečne) šéfa publicistiky

Televízia Markíza má od 1. marca 2012 po dlhšom čase opäť obsadenú pozíciu šéfredaktora publicistiky. Stal sa ním dlhoročný moderátor relácie Lampáreň Patrik Herman. Posledným šéfredaktorom publicistiky bol v Markíze Henrich Krejča, ktorý z televízie odišiel k 31. augustu 2010. K jeho rozhodnutiu vtedy prispelo aj zrušenie investigatívnej publicistickej relácie Paľba.Po Krejčovom odchode viedol redakciu publicistiky riaditeľ Centra spravodajstva a publicistiky Tibor Búza. Vlastného šéfredaktora malo iba spravodajstvo, od januára 2009 túto pozíciu zastáva Lukáš Diko. Pod redakciu publicistiky spadajú relácie Teleráno, Reflex a Lampáreň.


Piano u nás vynáša 1,1 centu na používateľa

Systém prémiových webov vynáša na Slovensku prevádzkovateľom zapojených webstránok v priemere 1,1 eurocentu na jedného používateľa mesačne. Pre portál paidContent to uviedol jeden z autorov projektu Tomáš Bella. Spomenutá čiastka je vypočítaná ako podiel príjmov z platobného systému a návštevnosti všetkých reálnych používateľov, platiacich i neplatiacich. V prípade slovenských účastníkov systému tak hovoríme o mesačnom príjme 1 100 € na 100 000 používateľov. Pripomeňme, že v sieti Piano sa po februárovom rozšírení momentálne nachádza 11 rôznych médií s celkovo viac ako 50 rozličnými stránkami a službami. Medzičasom však zo systému niekoľko služieb aj vystúpilo. Medzi nimi napríklad denník Šport, ktorý sa zlúčil s portálom Šport.sk, či Debata patriaca pod Pravda.sk.


Google odškodné za fotku Francúza v trápnej situácii nezaplatí

Francúz, ktorý sa kvôli projektu Google Street View dostal do trápnej situácie, s požiadavkou na odškodnenie vo výške 10 000 € na súde neuspel. Kamery Google ho totiž pri mapovaní lokality pre Street View zachytili, ako močí v záhrade. Muž, ktorý sa podľa svojho obhajcu stal okamžite terčom posmechu vo svojej dedine, naopak zaplatí súdne trovy 1 200 €. Súd zdôvodnil rozsudok procedurálnou chybou žalujúceho. Muž vo veku vyše 50 rokov totiž žaloval francúzsku pobočku Google France. Za projekt Street View, na ktorého základe sú podrobne vyfotografované ulice v spojení so zemepisnými údajmi a mapami, je však zodpovedné ústredie v USA. Navyše, Google už pred štartom procesu muža z fotky vymazal. K podobnému kroku bežne pristupuje až na základe podaných sťažností osôb, ktoré sú náhodne odfotografované a ktoré si neprajú, aby boli ich fotky publikované on-line. Advokát žalujúceho preto taktiež prehlásil, že ak jeho klient nevyhral právne, dosiahol víťazstvo aspoň zo svojej „podstaty“.Google Street Views best of


TV Joj chystá nový sitcom o východniaroch

Televízia Joj chystá nový pôvodný sitcom o východniaroch s pracovným názvom Ci pana. V ateliéroch denného seriálu Panelák zatiaľ nakrútila pilotný diel. Projekt spoločne vymysleli scenárista Andy Kraus a režisér Tomáš Jančo. Tvorcovia do seriálu Cipana preniesli herecké páry z Paneláka v úplne iných polohách a do nového príbehu. Hlavné úlohy stvárňujú Zuzana Tlučková, Pavol Topoľský, Dagmar Duditšová, Štefan Skrúcaný spoločne so Zuzanou Kocúrikovou a Zuzanou Šebovou.  TV Joj sa k projektu oficiálne nevyjadrila, podľa informácií zatiaľ nepadlo rozhodnutie, či sa seriál bude aj reálne vyrábať. Dôjsť by k nemu malo v najbližšom čase. Podľa Krausových slov pre Top Star je k seriálu zatiaľ napísaný iba pilot, tvorcovia však už majú vymyslené aj námety a príbehové línie k prípadných ďalším častiam. Andy Kraus je dvorným seriálovým scenáristom televízie Joj. Okrem Paneláka stojí aj za výpravným projektom Keby bolo keby či chystanou novinkou Pod povrchom. Projekty vyrába produkčná spoločnosť Továreň 5/7/11, ktorú vlastní spoločne s Tomášom Jančom a Pavlom Bobom.


Text: M&M tím


Pokračovať v čítaní