Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Zo sveta médií a marketingu (20.2.-5.3.2013)

Napísal na 5. marca 2013

Novým predsedom Rady RTVS je Igor Gallo

igor-galloNovým predsedom Rady Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) sa na nasledujúce dva roky stal Igor Gallo. Nahradil doterajšieho šéfa rady Miroslava Kollára, ktorému sa skončilo funkčné obdobie. V minulosti už pôsobil ako člen Rady Slovenského rozhlasu a stál aj na čele tejto rady. Z deväťčlennej Rady RTVS Galla v tajnom hlasovaní podporilo šesť členov rady, dvaja sa zdržali. Samotný Gallo sa na voľbe nezúčastnil. Bol totiž jediným kandidátom. Igor Gallo je členom Rady RTVS od februára, keď ho parlament spolu s Jozefom Chudíkom a Petrom Kubicom zvolil za členov rady na nasledujúcich šesť rokov.


S Britmi je už 90 rokov, no teraz na ňu prišla kríza. BBC

imagesBritská BBC je najstaršia, najväčšia a jedna z najpopulárnejších mediálnych značiek na svete. V súčasnosti však pre škandály prežíva krízu. Briti jej hovoria aj Auntie – tetuška. V ich domácnostiach je s nimi už 90 rokov. Najskôr s ňou vo forme rozhlasu prežili bombardovanie nacistami v druhej svetovej vojne. Ako televízia im neskôr priniesla zábery prvých krokov ľudí na Mesiaci či informácie o smrti princeznej Diany. Keď v roku 2005 zabíjali teroristi v Londýne, klikli si ľudia na jej internetovú stránku miliardukrát. British Broadcasting Corporation alebo BBC zostala počas tých dlhých rokov jednou z najsledovanejších a najobľúbenejších mediálnych značiek na svete. V súčasnosti však prežíva krízu, ktorú niektorí nazývajú aj najhoršou v jej dejinách. Či už je to škandál úchylnej moderátorskej hviezdy 70. Rokov a snahy BBC to zatĺkať, neprávom obvinený lord zo sexuálneho obťažovania alebo štrajk žurnalistov BBC proti plánovanému prepúšťaniu.


V Česku odštartovala nová sociálna sieť

Od pondelka 25. februára 2013 odštartovala v Česku nová sociálna sieť Yeago.com, ktorá svojim užívateľom odporučí akcie na mieru na základe ich záujmov. Ukáže ľuďom zaujímavé akcie v okolí alebo kam sa chystajú ich priatelia.
Yeago je portálom, na ktorom používatelia rýchlo a prehľadne nájdu všetky druhy akcií: koncerty, festivaly, divadlá, párty, prehliadky, výstavy, workshopy, vzdelávanie alebo šport. Pri všetkých akciách potom uvidia, kto sa ich zúčastňuje, a môžu si zakúpiť lístok priamo z aplikácie.


Obchod s jablkami zmenil názov. Kvôli spoločnosti Apple

eat-apple-skin-400x400Obchod s jablkami v anglickom grófstve Norfolk, ktorý už 20 rokov predáva jablčný džús a jablkové víno, vzdal márny boj s úspešnou technológiou spoločnosti Apple.
Jeho majiteľ Geoff Fisher povedal pre BBC, že sa rozhodol od apríla premenovať obchod a namiesto jabĺk (Apple shop) dať do názvu jablkové víno (Cider shop), pretože je nútený každý týždeň odpovedať na približne 20 telefonátov záujemcov o telefóny a tablety iPhone a iPad. Zmätok vznikol od vtedy čo si Apple otvoril v roku 2009 obchod v neďalekom meste Norwich. Jeho obchod má totiž rovnakú telefónnu predvoľbu ako Norwich.Google nafúkne svoje sídlo

google-bayview1Technologická firma Google plánuje v najbližšej dobe investovať do svojho kalifornského sídla, ktoré jej závidia mnohí už teraz. Firma známa po celom svete výbornými pracovnými podmienkami spojenými s množstvom voľnočasových aktivít a priestoru pre oddych chce v tomto trende pokračovať. Nové budovy si prvýkrát navrhla od začiatku podľa svojho vkusu v spolupráci s architektonickým ateliérom NBBJ. Podľa portálu VanityFair.com pribudne k existujúcemu sídlu pozostávajúcemu zo 65 objektov ďalších 102-tisíc štvorcových metrov. Pre porovnanie – to je len o niečo menej ako rozloha celého bratislavského Apollo Business Centra I a II. Nový komplex pre Google má dostať názov Bay View a zohľadňovať všetky potreby zamestnancov firmy.

 

 

Text:Veronika Buláková, Marianna Sádecká


Pokračovať v čítaní

Predošlý článok

AETTER narodeninoval!


Náhľad