Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Zo sveta médií a marketingu (17.4.- 23.4.2013)

Napísal na 23. apríla 2013

Kriminálku Staré Mesto ocenili na medzinárodnom festivale, druhá séria je v príprave

staremestoKriminálka Staré Mesto, seriál, ktorý sa vysielal na jeseň 2010 na Jednotke, získal špeciálnu cenu na 15. Medzinárodnom festivale filmárskych diel s detektívnou tematikou DetectiveFEST. V kategórii „TV seriál“ sa na súťaži, ktorej výsledky vyhlásili v nedeľu 21. apríla, zúčastnilo 22 nominovaných diel z deviatich krajín. Celkovo na festivale premietli viac ako 200 audiovizuálnych diel v šiestich kategóriách. Slovenskí tvorcovia si ocenenie – sklenený kužeľ – prevezmú v Bratislave. Začiatkom mája chcú tvorcovia začať s nakrúcaním avizovanej druhej série. DetectiveFEST sa organizuje od roku 1998, každoročne sa ho zúčastňuje okolo 200 producentov, medzi ktorými majú prevahu domáci Rusi.


Google dostal od Nemcov smiešnu pokutu

Nemecký úrad na ochranu informácií vymeral americkej internetovej spoločnosti Google pokutu 145-tisíc eur za zhromažďovanie údajov z nezabezpečených bezdrôtových sietí. Úrad však pripustil, že výška pokuty je nedostatočná na to, aby pre tento nadnárodný gigant fungovala ako odstrašujúci prostriedok. Google podľa úradu priznal, že v rokoch 2008 až 2010 v rámci príprav na spustenie služby Street View zhromažďoval údaje zahŕňajúce emaily, fotografie či heslá. Firma tvrdí, že nikdy nemala v úmysle tieto dáta uchovať. Podľa úradu už boli údaje vymazané.


O Slovak Telekom má záujem najbohatší muž sveta

carlos_slim_sNajbohatší muž sveta – Mexičan Carlos Slim – má mať záujem o štátny podiel v Slovak Telekome. Podľa zistení HN patrí medzi kandidátov na odkúpenie 49-percentného balíka akcií štátu v spoločnosti v prípade, ak sa ho vláda rozhodne predať. Samotný Mexičan zistenia HN cez svoju telekomunikačnú firmu América Móvil nekomentoval. Ak by štát svoj podiel skutočne predal, Telekom by sa naplno ocitol v súkromných rukách. Väčšinový, 51-percentný balík akcií totiž vlastní nemecký Deutsche Telekom AG. Práve od Nemcov štát pravidelne inkasuje milióny na dividendách. Či sa vláda skutočne podielu vzdá, zatiaľ nie je isté. Akcie si totiž môže aj ponechať a dohodnúť sa s Nemcami na lepšom vyplácaní dividend.Kamenné predajne slúžia ľuďom hlavne na testovanie tovaru, lacnejšie cenu hľadajú online

Nikto z nás nemá príliš v láske ten pocit, že kupuje mačku vo vreci. Pri objednávaní z internetu sa mu ale občas nejde ubrániť. Preto chodíme testovať tovar do kamenných predajní. Ako dobre sa napríklad taký foťák drží v ruke, to sa dá z obrázkov len ťažko zistiť. Pre obchodníkov to však vyvíja určitý problém. Teda predovšetkým pre tých, čo vlastnia kamenné predajne, kam si ľudia chodia tovar len skúšať. Na nakupovaní online sa totiž dá ušetriť. Podľa prieskumu CouponChief.com 59% ľudí v kamenných predajniach bežne porovnáva ceny, ktoré má obchodník uvedené s tými, čo sú online. Najskôr sa ale pozerajú, aká je cenová politika obchodu. Teda, či napríklad neponúka garanciu najnižšej ceny na trhu s tým, že prípadný preplatok firma zaplatí.


Satelitní operátori si „oťukávajú“ rozlíšenie 4K

ultra-hd-1-thumbV Ultra HD rozlíšení by mali byť v budúcom roku snímané už všetky významné športové udalosti, akými budú napríklad ZOH v Soči alebo MS vo futbale organizované v Brazílii. Poskytovatelia satelitných služieb v spolupráci s telekomunikačnými operátormi urobili v uplynulých mesiacoch prvé krôčiky v oblasti televízie s najvyšším rozlíšením obrazu, akého možno v túto chvíľu dosiahnuť, teda 4K, ktoré sa inak označuje aj ako Ultra HD (je 4 × vyššia než HDTV). Zatiaľ posledným krokom v tejto oblasti bolo spustenie 4K Demo kanála satelitného operátora Digitürk v spolupráci so spoločnosti Eutelsat Communications. Prezentácia sa konala 2. apríla, kedy sa tento formát obrazu prenášal prostredníctvom družice Eutelsat 7A na pozícii 7 stupňov východne.


Futurama končí. Už do tretice

Animovaný seriál Futurama od tvorcov Simpsonovcov Matta Groeninga a Davida X. Cohena končí. Americký kanál Comedy Central ohlásil, že si už neobjedná novú sériu. Siedma sa skončí 4. septembra odvysielaním 140. epizódy.Pre Futuramu ide o opakovaný koniec. Zábavný seriál, ktorého hlavná postava Phillp J. Fry sa po uviaznutí v kryokomore ocitne v roku 3000, sa pôvodne vysielal na celoštátnej televízii Fox v rokoch 1999 až 2003.

 


Text:Veronika Buláková, Marianna Sádecká