Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Tip na dokument: Back and forth

Napísal na 22. apríla 2013

Pozerať v dnešnej dobe dokument asi nebude ktovieako „cool“. Ale ak sa vám páči tvorba skupiny Foo Fighters alebo ak ste fanúšikmi kvalitnej rockovej muziky, toto bude niečo pre vás.

O čom to je?

Hodinu a štyridsať minút trvajúci dokument mapuje zrod, prvé kroky, najväčšie úspechy a najlepšie koncerty kapely okolo speváka Davea Grohla.

foo-fighters-back-and-forth

Mnoho ľudí nevedelo v minulosti odpustiť bubeníkovi legendárnej Nirvány, že začal s úplne novým projektom. Kritici neočakávali nič dobré, opak bol však pravdou. Aj o neľahkých začiatkoch a neustálych otázkach o Kurtovi Cobainovi je hlavne prvá tretina dokumentu.
V ďalších minútach si prejdeme diskografiu kapely, výmenu členov (ktorá bola neraz až srdcervúca), rozdiel v tom, ako vážne berú hudbu a ako „vážne“ berú klipy a „Fighters“ pridajú aj pár veselých príhod zo života kapely.
V záverečnej tretine sa presunieme do roku 2011 a budeme svedkami nahrávania najnovšieho unikátneho albumu „Wasting Light“, ktorý bol vytváraný vo veľmi špecifických a veľmi „starobylých“ podmienkach.
Hlavným posolstvom je „kvalita originálnej muziky“. Presne to je to, čo dnešnej hudbe, aspoň podľa protagonistov projektu  Back and Forth, chýba.

Kto by si to mal pozrieť?

Fanúšikovia rockovej muziky, gitár, bubnov… ale vlastne aj všetci tí, ktorých zaujíma, ako sa „robí poctivá hudba“. Aj keď Back and Forth nepatrí do kategórie „najnovšie“, kvalita mu nechýba. To bolo potvrdené aj pri odovzdávaní cien Grammy za rok 2011 – Foo Fighters: Back and Forth vtedy vyhralo cenu za najlepší hudobný dokument!

Text: Ján Janočko

Video: www.youtube.com


Pokračovať v čítaní