Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Zima, zimička, poď medzi nás…

Napísal na 18. decembra 2013

Neviete, čo cez víkend? Vaše plány zhasli, pretože už sa nedá kúpať na jazerách, len v uzavretých plavárňach a radi by ste zobrali svoju rodinu na výlet do prírody? Neváhajte a navštívte zimné rezorty, ktoré vám ponúkajú celovíkendový zážitok. Na Slovensku sa nájde veľa stredísk, kde je možné sa naučiť športom ako lyžovanie či snowboardovanie, taktiež sú ponúkané rôzne aktivity pre deti, súťaže pre kreatívnych ľudí či parádne žúry. A tak si už nemusíte lámať hlavu otázkou, že čo sa to vonku začalo diať.

Pred týždňom ešte slniečko vítalo nejedno miesto Slovenska a teraz sa žezla chytila pani Zima tak, ako sa patrí. Konečne! Už bolo na čase. Aj keď v niektorých častiach našej republiky na sneh ešte len čakajú, strediská sa začínajú preplňovať lyžiarmi, snowboardistami, sánkarmi, bežkármi alebo len bežnými turistami. Každopádne, adrenalínové športy v takomto počasí vyhrávajú.

Od začiatku novembra sa v niektorých centrách začalo vo veľkom zasnežovať. Problém bol však v tom, že nie a nie začať mrznúť. Preto x pokusov padlo navnivoč. Začiatok decembra vysokohorské oblasti však v dobrom prekvapil mráz, počasie či snehové podmienky, ktoré prinášajú ľuďom veľa možností, ako prežiť tieto chladné dni.

Na severe sa nejedno lyžiarske stredisko môže pochváliť záujmom nadšencov jazdiť a užívať si prvý sneh. Vo Vysokých a Nízkych Tatrách k tomu svieti ešte aj slnko, čo láka mnoho turistov. Chopok Jasná napríklad ponúka ubytovanie v strede kopca na Chate Kosodrevina a výhľad na krásny „paradajs.“  Spomínaný ski resort spustil prechodné lanovky zo severa na juh a taktiež (zatiaľ len) zopár lanoviek a vlekov, kde im to snehová situácia umožnila.

Neďaleko Kremnice sa minulý víkend spustila sezóna v známom ski stredisku Krahule s výbornými snehovými podmienkami a skvelými cenami. Blízke stredisko Skalka svoju každoročnú sezónu spúšťa už tento víkend a ako bonus zimné obdobie na horách príde otvoriť známy futbalista Marek Hamšík.

Stačí si len vybrať, však na Slovensku sa nemáme za čo hanbiť, a užiť si chladné dni športom a s výbornou kapustnicou, ktorú ponúka nejeden bufet pod svahom 😉 .

240-ski-krahule1

Ski resort Krahule

Lyžiarske stredisko  SKALKA

Ski resort Skalka pri Kremnici

04_jasna

Chopok Jasná

Text: Frederika