Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

To je odvaha! Bez priateľky a halušiek viac ako 3 roky

Napísal na 8. mája 2013

Prejde viac ako 80 000 kilometrov, vyše 80 krajín naprieč všetkými svetadielmi okrem Antarktídy za viac ako 3 roky na bicykli a vlastných nohách. Karol Voltemár, ktorého podporuje aj naša fakulta, sa 1. mája vydal na cestu okolo sveta, na ktorej ho čakajú nehostinné podmienky – hory, púšte, ale aj civilizácia. Svoju cestu začal symbolicky pod hradom Devín a pokračuje Európou, Blízkym Východom, Áziou, Austráliou, Severnou a  Južnou Amerikou, Afrikou a naspäť cez Európu domov.

[powerpress url=“https://www.aetter.sk/wp-content/uploads/2013/05/rozhovor_01_cyklista_dusi.mp3″]

Na svojej ceste sa najviac obáva zlých ľudí alebo ľudí, ktorí človeku nepomôžu, keď je v núdzi, taktiež ľudí, ktorí ho môžu ohroziť na živote, ale aj nebezpečných a arogantných vodičov, keďže väčšinu času strávi práve na cestách. To, po čom na svojej výprave netúži, je stretnúť šesťmetrovú anakondu a taktiež bude rád, ak sa mu budú vyhýbať všelijaké exotické potvorky . Je ochotný nejesť. Vraj bez jedla sa dá prežiť až 40 dní. Jeho osobný rekord bol zatiaľ len 11 dní bez jedla.

mapa

 

[powerpress url=“https://www.aetter.sk/wp-content/uploads/2013/05/rozhovor_02_cyklista_dusi.mp3″]

Zaujímavé je, že sa nenašiel nikto, kto by šiel na tri roky s ním do sveta. Ani len na dva roky nedokázal nikoho prehovoriť. Ľudia, ktorí mu písali, síce chceli cestovať, avšak mali úplne inú predstavu ako on. Boli takí, ktorí si mysleli, že sa bude voziť na motorke alebo  bude spávať v hoteloch. Karol si však takýto luxus nemôže dovoliť, nakoľko rozpočet celej výpravy je obmedzený. Zozačiatku sa bude snažiť spať v ubytovniach a neskôr to skúsi pod holým nebom, buď bez stanu alebo s ním. To však bude závisieť od toho, kde sa bude nachádzať. Obľúbeným slovenským jedlom Karola Voltemára sú bryndzové halušky so slaninou, ktoré viac ako tri roky neochutná.

Na záver to najdôležitejšie.  To najcennejšie pre neho, čo na Slovensku necháva, je jeho priateľka.

Vybavenie Karola Voltemára, ktorého hmotnosť je viac ako 50 kilogramov, si môžete pozrieť TU.

dsc00230

Túto výpravu budeme počas celých troch rokov pozorne mapovať a prinášať vám novinky z jeho cesty okolo sveta.

Text: JT; Foto: KW


Pokračovať v čítaní