Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Títo slávni športovci sú aj talentovaní hudobníci

Napísal na 27. novembra 2020

Športovci vedia byť prekvapivo aj dobrí hudobníci. Sú medzi nimi slávni hráči basketbalu, boxeri či hviezdy z iných športov. Niektorí sa umiestnili na popredných miestach v rebríčkoch a iní dokonca získali nomináciu na cenu Grammy.

Športovci sú zabávači, o tom niet pochýb. Mnohí z nich však nie sú spokojní s tým, že nadchnú ľudí iba svojimi fyzickými schopnosťami. Predstavujeme si ich ako mužov a ženy, ktorí robia všetko pre to, aby porazili svojich súperov. Ale aj oni majú mimo športovej arény rôzne záľuby a koníčky, ktorým sa radi venujú.

Veľa športových hviezd má hlbokú vášeň a lásku k rôznym iným činnostiam. Niektorí športovci tak v skutočnosti rozbehli napríklad aj alternatívnu hudobnú kariéru a neberú ju iba ako koníček.

Shaquille O’Neal – basketbal

Shaquille O’Neal, muž s mnohými prezývkami a talentami, bol jedinečným športovcom svojho druhu. Takého hráča NBA nikdy predtým nevidela. Svojou výškou, atletickosťou a charizmou dokázal Shaq všetko – na ihrisku i mimo neho. V hudobnom štúdiu vydal štyri rapové albumy.

Jeho debutový album z roku 1993 s názvom Shaq Diesel získal platinovú platňu. V roku 1995 sa predstavil aj po boku Michaela Jacksona v piesni 2 Bad z Jacksonovho albumu HIStory. Shaq mal tiež významnú úlohu v soundtracku k filmu Kazaam. Dnes trávi O’Neal viacej času DJingom pod pseudonymom DJ Diesel.

Damien Lillard – basketbal

Damien Lillard je šestkou draftu NBA z roku 2012 a momentálne jeden z najlepších rozohrávačov. Je to špecialista na strely z dlhých vzdialeností s chladným srdcom. A práve to prinútilo Lillarda stať sa jedným z najlepších rapperov v NBA.

V roku 2015 vydal pod pseudonymom Dame D.O.L.L.A. svoj prvý singel Soldier in the Game. Lillard do dnešného dňa vydal tri štúdiové albumy, z ktorých posledný bol album Big D.O.L.L.A., v ktorom nájdeme rapperov ako Lil Wayne, Mozzy a Jeremih.

Oscar de la Hoya – box

Oscara nazývali médiá aj Zlatý chlapec boxu práve pre jeho odvážne účinkovanie na olympijských hrách v roku 1992. Ako čerstvý absolvent strednej školy ohromil svet ziskom zlatej medaily v ľahkej divízii. Potom de la Hoya pokračoval v plodnej boxerskej kariére a v roku 1995 ho časopis The Ring vyhlásil za Boxera roka.

Všetky tieto schopnosti akoby premietol aj do hudby. De la Hoya naspieval cover piesne od Bee Gees Run to Me a tá sa stala číslom jedna v latinskoamerickom rebríčku. Jeho album s názvom Oscar De La Hoya bol nominovaný na cenu Grammy v kategórii Najlepší latino popový album.

Manny Pacquiao – box

Manny Pacquiao bol a stále je jeden z najväčších boxerov, aký sa kedy v ringu objavil. Jeho ocenenia a úspechy sú príliš veľké na to, aby sme ich tu všetky vypisovali. Ak Pacquiao neboxuje, má plné ruky práce v mnohých obchodných aktivitách, vedľajších povolaniach alebo dokonca v politike.

Okrem iného má Pacquiao zlatý hlas. V roku 2006 vydal svoj prvý album Laban Nating Lahat Ito, ktorý sa na Filipínach stal platinovým a spieval aj v šou Jimmy Kimmel Live!

John McEnroe – tenis

John McEnroe sa preslávil svojou výbušnou povahou na tenisových kurtoch. Prívrženci tohto športu ho určite poznajú ako sedemnásobného víťaza grandslamového titulu v dvojhre. Jeho fanúšikovia ho však možno poznajú ešte viac, napríklad aj jeho hudobný talent.

McEnroe sa naučil hrať na gitare od svojich priateľov. Neskôr založil so svojou manželkou, rockovou hviezdou Patty Smyth, skupinu s názvom The Johnny Smyth Band. Títo dvaja koncertovali v 90. rokoch a zahrali si s nimi hviezdy, ako napríklad Bruce Springsteen, Santana a ďalší.

Wayman Tisdale – basketbal

Wayman Tisdale bol členom amerického olympijského basketbalového tímu z roku 1984, ktorý získal zlatú medailu. Po úspešnej kariére v NBA sa Tisdale rozhodol odísť do športového dôchodku, aby sa sústredil výlučne na hudbu. Označil ju za svoju prvú skutočnú lásku.

Ako basgitarista špecializujúci sa na smooth jazz nahral Tisdale osem albumov. S Face to Face z roku 2001 sa dostal na prvé miesto v rebríčku Billboard v kategórii súčasný jazz. V roku 2002 mu sieň slávy jazzu v Oklahome udelila cenu Legacy Tribute Award. V roku 2009 však tragicky zomrel kvôli komplikáciám počas liečenia rakoviny.

John Cena – wrestling

John Cena je jednou z najpozoruhodnejších postáv wrestlingu. Mimo ringu však podporuje charity a má silné spojenie s miestnymi komunitami. Patrí medzi najtalentovanejších osobností v športe. Vie totiž spievať, rapovať, hrať, zápasiť, a to všetko na vysokej úrovni.

V roku 2005 vydal Cena svoj prvý štúdiový album so svojím bratrancom Tha Trademarc. Po vydaní sa album dostal na 15. miesto v hitparáde Billboard 200 a stal aj certifikovaným platinovým albumom.

Clint Dempsey – futbal

Clinta považujeme za možno najlepšieho amerického futbalistu. Dempsey sa dostal až do najlepšej ligy sveta – anglickej Premier League – a stal sa prvým Američanom, ktorý dosiahol v jej zápase hetrik.

Mimo ihriska Dempsey rapuje pod pseudonymom Deuce. Jeho pieseň Don’t Tread odznela v reklame spoločnosti Nike, ktorá propagovala Majstrovstvá sveta vo futbale v roku 2006.

Deion Sanders – americký futbal, bejzbal

Športovec Deion Sanders hrával profesionálny bejzbal a americký futbal. Dodnes je jediným športovcom, ktorý sa predstavil v Super Bowle aj vo svetovej sérii. Okrem toho, že bol známy svojou kariérou v dvoch športoch, bol Sanders vo všeobecnosti považovaný za jedného z najpríťažlivejších a najštýlovejších športovcov na planéte.

Sanders si vzal tento šmrnc aj do nahrávacieho štúdia. V roku 1994 vydal debutový album Prime Time. Ten sa síce stretol s negatívnymi ohlasmi ale aj napriek tomu sa vyšplhal na 70. miesto v rebríčku albumov Billboard Top R&B/Hip-Hop.

Henrik Lundquist – hokej

Švédsky profesionálny brankár Henrik Björn Lundqvist je legendou klubu New York Rangers. V každej zo svojich prvých troch sezón bol nominovaný na Vezina Trophy pre najlepšieho brankára a cenu získal v roku 2012. Lundqvist je jediným brankárom v histórii NHL, ktorý dosiahol 30 výhier v každej zo svojich prvých siedmich sezón.

V roku 2004 ho ľudia vymenovali medzi 100 najkrajších ľudí na svete. Okrem aktívnej športovej kariéry hral Henrik aj na gitare vo švédskej rockovej kapele Box Play. V roku 2013 hostil vo švédskom verejnoprávnom rozhlase dvojhodinovú talkshow Sommar.

Zdroj: ranker.com, sportslook.net, bleacherreport.com, tiebreaker.com, YouTube


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár