Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Lana Del Rey, Doja Cat či Tyler, the Creator. Festival Coachella 2024 predstavila pestrý lineup

Napísal na 25. apríla 2024

Jeden z najznámejších hudobných podujatí je po roku opäť späť. Festival Coachella 2024 priniesla nabitý program plný hudobníkov rôznych žánrov.

Festival Coachella v hudobnom svete nie je žiadnou novinkou. Tento rok sa v Kalifornii počas dvoch aprílových víkendov konal už 23. ročník. Na celkovo ôsmich pódiách vystúpilo 147 umelcov, čo je oproti minulým rokom o niečo menej.

Horšie na tom bola aj predajnosť lístkov. Zatiaľ čo sa bežne podujatie vypredá do týždňa, tento rok to trvalo takmer mesiac. Napriek tomu sa o nej na internete hovorí vo veľkej miere, pričom vystúpenia umelcov sú v aktuálnych trendoch na platformách X či Tiktok.

Hlavné vystúpenia

Na hlavnom pódiu ako headlineri vystúpili Lana Del Rey, Doja Cat či Tyler, the Creator. Lana si ako hosťa prvý víkend pozvala Billie Eilish a spoločne zaspievali hity Video Games a Ocean Eyes. Na druhý víkend prišla Camila Cabello.

festival Coachella 2024
Lana Del Rey počas jej piatkového vystúpenia. Zdroj: billboard.com

Speváčka predstavila svoje najznámejšie piesne, ktorými rozospievala niekoľkotisícový dav. Festivalu dokonca hrozí pokuta 28 000 dolárov po tom, čo sa jej set skončil o 13 minút neskôr ako mal a tým porušil zákaz vychádzania.

Ľudia očakávali, že hosťom Tylera, the Creatora bude Frank Ocean, ktorému sa minuloročné vystúpenie na festivale nepodarilo a bol nahradený skupinou blink-128 a Dj-om Calvinom Harrisom. Na pódium však vystúpil Childish Gambino so skladbou Running Out of Time.

Neskôr prišiel aj raper ASAP Rocky s pesničkami Potato Salad a Who Dat Boy. Poslednými dvoma hosťami boli Charlie Wilson a Kali Uchis, ktorí uvoľnili atmosféru. Tyler svoju šou zakončil hitom New Magic Wand, čím sa postaral o veľkolepý koniec druhého dňa Coachelly.

Posledný deň ovládla Doja Cat, čím sa stala prvou raperkou, ktorá bola headlinerom festivalu. Napriek masívnemu počtu úspešných piesní, sa umelkyňa rozhodla predviesť väčšinu z jej posledného albumu Scarlet, ktorý medzi fanúšikmi nebol najobľúbenejší.

Fanúšikovia z celého vystúpenia vyzdvihli hlavne moment, v ktorom počas vystúpenia čelila technickým problémom. Jeden z tanečníkov je zabudol podať mikrofón, takže raperka pokračovala v tanci bez rapu. Neskôr ho nakoniec zapla a bez vynechania pauzy sa zapojila späť do piesne, akoby sa nič nestalo.

Nabitý program

Okrem nich si fanúšikovia na Coachella stage mohli užiť vystúpenia interpretov Peso Pluma, Sabrina Carpenter, J Balvin či Bebe Rexha. Po rokoch spoločne vystúpila aj skupina No Doubt. Na pódium Sahara Tent sa predstavili ATEEZ, Le Sserafim, DJ Snake a Ice Spice.

Sonora Tent ovládli The Adicts, Eartheater či Boy Harsher. Na Pódium Gobi zaspievali Chlöe Bailey, Palace a The Last Dinner Party. Tinashe, Victoria Monét a Raye ovládli Mojave Tent. Festival Coachella 2024 priniesol novinku Quasar Tent pre DJ sety s dlhým formátom. Vystúpili na ňom mená ako Jamie xx, Honey Dijon a Michael Bibi.

Okrem toho sa na podujatí nachádzali aj rôzne stánky s občerstvením či vodou. Svoje prístrešky tam mali aj obľúbená značka piva Heineken a kozmetiky Neutrogena. Rovnako priniesla aj iné formy zábavy ako kolotoče či Do Lab workshopy.

Coachella 2024 ponúkla širokú škálu hudobných žánrov a umožnila návštevníkom objaviť nových interpretov. Nabitým programom tento rok opäť potvrdila svoj status jedného z najlepších hudobných festivalov na svete.