Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Coachella 2023: Stal sa Frank Ocean oficiálne najhorším headlinerom festivalu?

Napísal na 6. mája 2023

Frank Ocean si svoj návrat na pódium po šiestich rokoch asi takto nepredstavoval. Na festivale Coachella 2023 postaral o obrovskú drámu po tom, čo hodinu meškal a predviedol fádnu šou so zraneným členkom.

Coachella  je každoročný hudobný a umelecký festival, ktorý sa koná dva aprílové víkendy v Kalifornii. Jeho začiatky siahajú až do roku 1933 a dodnes je s kapacitou 125 000 ľudí jeden z najväčších festivalov na svete. Preslávil sa hlavne širokou škálou vystupujúcich umelcov a s tým spojeným vysokým cenníkom.

V rokoch 2020 a 2021 sa festival nekonal z dôvodu pandémie COVID-19. Minulý rok na pódiu vystupovali mená ako Harry Styles, Billie Eilish a Swedish House Mafia s The Weekndom. Tento rok opäť pestrý program oživili headlineri Bad Bunny, BLACKPINK a Frank Ocean.

Set Coachella
Farebný Coachella set. Zdroj: Glamour UK

Frank Ocean dráma

Práve Ocean bol jeden z najočakávanejších umelcov, keďže ho ohlasovali ako headlinera už v roku 2020. Fanúšikovia sa nemohli dočkať a na Franka čakali niekoľko hodín pred pódiom. Mal sa tam totiž postaviť prvýkrát po šiestich rokoch. Namiesto veľkolepého záverečného vystúpenia ich však čakalo fiasko.

Len pár hodín predtým, ako mal začať, YouTube oznámil, že jeho vystúpenie sa nebude vysielať naživo. Preto sa začali sa šíriť klebety, že sa spevák a skladateľ možno ani neobjaví. Teóriu podporoval aj fakt, že sa nikde nedal kúpiť jeho merch. Pre headlinera tak obrovského festivalu je to nevídané.

Na samotný koncert nakoniec prišiel o hodinu neskôr a fanúšikov sklamal oznámením, že žiadnu novú hudbu nemá. Počas vystúpenia ho bolo sotva vidieť, sedel ďaleko vzadu na pódiu, stiahol si kapucňu a neustále sa otáčal chrbtom k publiku. Po dokončení coveru skladby At Your Best (You Are Love) oznámil, že je zákaz vychádzania a vystúpenie ukončil.

Smutné okolnosti

Celé predstavenie venoval zosnulému bratovi, s ktorým Coachellu veľmi rád navštevoval. Prispôsobil tomu aj stage, na ktorom s spolu s ním mali vystúpiť aj krasokorčuliari. Ten však na poslednú chvíľu zrušil, čím pohoršil všetkých, ktorí na skúškach tvrdo pracovali. Urobil tak, pretože si počas jazdy na bicykli po festivale pár dní pred jeho vystúpením poranil členok.

Spojenie Coachella a Frank Ocean sa rozplynulo, keď kvôli udalostiam z nedele bolo počas týždňa oznámené, že Frank nakoniec na druhý víkend festivalu nevystúpi. Nahradila ho skupina blink-182 a po nej Calvin Harris. Fanúšikovia svoje sklamanie vyjadrili na sociálnych médiách. Našlo sa však aj pár ľudí, ktorí sa ho zastali. Patrí medzi nich napríklad kanadský spevák Justin Bieber, ktorý ho podporil na Instagrame.

Justin Bieber o Coachellle a Frank Ocean
Justin Bieber vyjardril Frankovi podporu na Instagrame. Zdroj: Instagram/justinbieber

„Ohromil ma výkon Franka Oceana na Coachelle. Jeho umenie je jednoducho neporovnateľné, jeho štýl, vkus, hlas, zmysel pre detail… Som hlboko dojatý. Donútilo ma to pokračovať a zlepšovať sa ako umelec. Naďalej nastavuje laťku vysoko a dal mi noc, na ktorú nikdy nezabudnem! Ďakujem, Frank,“ písal pod instagramovým príspevkom Justin Bieber.