Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Sabrina Carpenter vydala nový song Espresso počas príprav na CoachellU

Napísal na 24. apríla 2024

Súčasťou jej účasti na festivale Coachella bola aj premiéra živého vystúpenia pre nový singel Espresso. V texte trefne ukázala jej štýl humoru a piesňou otvorila sezónu letných skladieb na tento rok.

Táto talentovaná speváčka sa pohybuje v hudobnom sfére od roku 2011. Sabrina Carpenter po úspechu malého vianočného albumu Fruitcake v minulom roku ani teraz nespomaľuje v kariére a na začiatku apríla vydala song Espresso. Pieseň si vyslúžila za niekoľko týždňov cez 40 miliónov prehratí na platforme Spotify a jej oficiálny videoklip má už takmer 8,5 milióna zhliadnutí.

Pre online príspevok časopisu Vogue sa Sabrina o téme songu vyjadrila takto: „Espresso je v podstate o tom, že vidíte femininitu ako svoju super schopnosť a tým posilňujete svoje sebavedomie tak, že ste to najlepšie dievča.“ V texte využíva množstvo myšlienok spojených s kávou, za ktorou sa vo významoch skrýva práve jej osoba. V refréne, kedy ironicky hovorí, že kvôli nej ako káve on nemôže spať, je priamym príkladom už spomenutých metafor.

Hlavnou témou videoklipu je kúpanie na pláži zasadené do päťdesiatych a šesťdesiatych rokoch. To sa odzrkadľuje najmä na výbere outfitov, s ktorými Sabrina jednoznačne nesklamala. Má na sebe niekoľko kúskov od dizajnérov z Carol Ai Studio, Frankies Bikini alebo Viktor & Rolf.

Ukážka modrých plaviek s detailom zlatej hviezdovky vytvorených z kolekcie na zakázku od Carol Ai Studio. Zdroj: vogue.com

Zo spomínaného obdobia si do videoklipu zapožičala aj auto, v ktorom si z interiéru urobila bazén. Chcela som zachytiť hravosť, ktorú využívam veľmi často vo svojich videoklipoch, ale primárne som túžila po bazéne v aute,“ s úsmevom spomína Sabrina na tvorbu videa.

Sabrinin motel na Coachelle

S piesňou Espresso Sabrina Carpenter vystúpila aj na festivale Coachella, ktorý sa konal od 12. apríla do 14. apríla a od 19. apríla do 21. apríla. Zaspievala si počas oboch festivalových víkendov a doplnila ju aj speváčka Norah Jones pri piesni Don’t Know Why. Fanúšikom dopriala živé vystúpenia jej najväčších hitov a veľmi pekným gestom oficiálne potvrdila jej vzťah s írskym hercom Barrym Keoghanom.

Urobila to vo forme prekvapenia s tradičným outrom z vystúpení, ktoré mala ako predskokanka Taylor Swift na jej Eras Tour. V troch veršoch spomenula okrem partnerskej narážky aj referenciu na film Saltburn, v ktorom Barry hviezdil ako hlavná postava.