Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Skupina ATEEZ prináša nový album plný energie

Napísal na 14. decembra 2023

Kórejská hudobná skupina ATEEZ vydala nový album. The World EP.Fin: Will zakončuje päťročné pôsobenie hudobníkov a predstavuje ukážku toho, čo príde v nasledujúcich rokoch.

ATEEZ, skratka pre A Teenager Z“, vznikli v októbri 2018 pod spoločnosťou KQ Entertainment. Skupina sa skladá z ôsmich členov: Hongjoong, Seonghwa, Yunho, Yeosang, San, Mingi, Wooyoung a Jongho. Debutovali s pesničkami Treasure a Pirate King.

Jedným z najvýraznejších prvkov skupiny je ich charakteristický štýl hudby. Kombinujú rôzne žánre, vrátane hip-hopu, popu, rocku a elektronickej hudby. Srdcia fanúšikov získali aj energickými vystúpeniami. Získali množstvo ocenení, paríklad MTV Europe Music Award za Najlepší kórejský počin.

Album The World EP.Fin: Will

The World EP.Fin: Will je celkovo štvrtý štúdiový album juhokórejskej chlapčenskej skupiny. Líder skupiny, Hongjoong, album popisuje ako koniec prvých piatich rokov pôsobenia ATEEZ a zároveň predstavenie ukážky toho, čo príde v nasledujúcich rokoch.

Ateez nový album
Fanúšikovia zdieľajú podporu ATEEZ v komentároch pod fotkami skupiny. Zdroj: Instagram/ateez_official_

Obsahuje 12 skladieb, pričom najlepšie sa darí Crescent Part.2 a It’s You a Emergency. Prvýkrát sa v albume objavujú sólové piesne a pesničky spievané len časťou skupiny. Na ich písaní sa podieľali všetci členovia skupiny.

The World EP.Fin: Will predalo v Južnej Kórei počas prvého dňa jeho dostupnosti viac ako 910 000 kópií. Albumu sa dobre darí aj vo svete. Na vysokých priečkach hudobných hitparád sa umiestnil vo viacerých krajinách.

Crazy Form

Prvou voľbou titulnej skladby pre album bola Crazy Form, pričom zvyšok albumu bol postavený okolo nej. Chytľavú melódiu pesničky sprevádza veselý text a náročná choreografia. Videoklip rozpráva samostatné príbehy členov ATEEZ. Na YouTube získal viac ako 19 miliónov pozretí za prvých 24 hodín.

Titulnú skladbu prvýkrát predstavili na udeľovaní cien MAMA Awards v Južnej Kórei. Okrem toho si domov odniesli cenu za obľúbeného Globálneho interpreta mužskej skupiny. Zaradili sa do desiatky najobľúbenejších k-pop skupín, pričom toto ocenenie získali už tretí rok po sebe.