Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Členovia kapely Don’t Trust Butterflies: Otázka „Kde je Gregor?“ znela na skúškach častejšie ako samotné piesne

Napísal na 27. novembra 2020

Bratislavská alternatívna hudobná skupina Don’t Trust Butterflies vydala album s názvom Where’s Gregor? o necelý rok neskôr, ako bolo pôvodne plánované.

Don’t Trust Butterflies je mladá alternatívna skupina. Skladá sa zo štyroch rodákov z Bratislavy, a to zo speváka Simona Štubniaka, gitaristu Gregora Hraška, basgitaristu Jána Burgra a Denisa Dubovického, ktorý hrá na bicie.

Kapela začínala svoju kariéru v garáži, v ktorej sa chlapci stretávali po škole. V roku 2017 vydali svoj debutový singel „Colours“, ktorý ma dnes na YouTube cez 45-tisíc zhliadnutí.  

Kapela má za sebou mnoho úspechov, vystupovali aj na festivale GRAPE 2019

Rok 2018 bol pre kapelu plný úspechov. Objavili ich v Demovnici na Radiu_FM, kde sa umiestnili na prvej priečke. Prvenstvo získali aj v rebríčku Osmicka_FM. Koncom leta vyšlo ich debutové EP s názvom „Red Butterfly”, ktoré pozostáva z piatich skladieb a môžete si ho vypočuť na známych streamovacích platformách, ako Spotify, YouTube alebo Deezer.

Začiatkom roka 2019 získali ocenenie Objav roka v Radio Head Awards 2018 a následne dostali pozvanie na hudobný festival Grape. Gitarista Gregor Hraška prezradil, že práve toto bral ako zlomový moment a uvedomili si, že sú naozaj fungujúca kapela, ktorá má aj dosah mimo garážových stien.

Debutový album „Where’s Gregor?sa od EP líši v mnohých aspektoch

Red Butterfly je garážový sen. Ide o pesničky, ktoré vznikali počas stredoškolských čias a spevák skupiny Simon Štubniak si napísal všetky pesničky sám. Tie sa nesú v modernom indie-popovom duchu s prvkami elektroniky a rapu.

Zdroj: Instagram.com/dtbutterflies

V najnovšom albume tento nádych síce ostáva, no mení sa ich pozadie. „Každá pesnička je iná. Písal som ich dlhšie, v inom životnom období, počas ktorého som sa cítil inak,“ prezradil spevák Simon.

Podľa jeho slov sú piesne Dreams a Fire ich srdcovky. „My ich hráme radi a ľudia ich radi počúvajú. Vieme sa poriadne vyblázniť a vždy vzniká výnimočná atmosféra, ktorá nás prepája s publikom.“ Podľa Simona je ich favoritom z predošlého albumu skladba Late Night.

Členovia kapely prezradili, že vydanie nového albumu sprevádzali pochybnosti. „Keďže ide o náš debutový album, ktorý je prvý vo fyzickej forme, do finálneho stavu sme ho dávali viac ako rok a pol. Veľakrát sme boli na pochybách, či ho vôbec máme vydať. „ zhrnul gitarista Gregor.

Fanúšikov zaujalo aj grafické prevedenie a taktiež názov albumu

Vizuál albumu kapela nikdy profesionálne neriešila. „Lujza Fekete, naša veľmi dobrá kamarátka, sa ujala tejto výzvy. Poradila si výborne, čo je vidno aj na pozitívnom hodnotení od ľudí,“ odhalil bubeník Denis.

Názov albumu je jednoduchou indíciou na humor a dôvtip členov kapely. „Gregor mal od nášho začiatku pasívnu schopnosť vždy a všade meškať. Aby toho nebolo málo, nemal SIM kartu, takže sme sa mu nemali ani ako dovolať. Otázku „Kde je Gregor?“ bolo z našich skúšok počuť častejšie ako samotné pesničky,“ prezradili so smiechom členovia kapely.

Chalani sa opisujú ako spontánni týpci. Ciele do budúcnosti nemajú, no keď príde niečo vhodné, chopia sa príležitosti. „Situácia je, bohužiaľ, taká, aká je. Musíme byť zodpovední. Naši fanúšikovia sa však môžu tešiť na novinky z našej dielne, a to už na jar budúceho roka.“ odkazuje basgitarista Ján Burgr.


Možnosti čitateľa
  1. Etels   On   7. septembra 2022 at 12:29

    Все масла, описанные выше, очень благотворно влияют на Ваши реснички. А какое масло выбрать – решать только Вам. Они все одинаковы в использовании, но разные по составу. Их можно приобрести в ближайшей аптеке. Специалисты называют несколько марок, которые могут помочь получить длинные и красивые ресницы. Некоторые даже составляют рейтинги лучших и самых качественных средств. В них разный состав и разное основное активное вещество. Иногда в их составе есть даже химические компоненты. Обычно все средства зарубежного производства, но есть и отечественные. межресничный макияж. Вы постоянно рисуете межресничные стрелки, стараясь прорисовать четкую линию прямо в области корней ресничек? Воск, входящий в состав косметических карандашей, забивает корни ресниц и не дает им дышать. Постарайтесь реже наносить такой макияж, а лучше вообще от него отказаться; Каждая ресница проходит свой жизненный цикл, который в среднем составляет около трех месяцев: первые 2-3 недели – активный рост, недели 4-7 – состояние покоя, затем – стадия отторжения. Т.е. примерно каждые пару месяцев происходит обновление ресниц. https://confidentkidsborntosparkle.com/community/profile/denesevanwagene/ Сыворотка Xlash богата минералами, витаминами и протеинами. Эти активные вещества воздействуют как на волосяные фолликулы, стимулируя рост здоровых и крепких ресниц, так и на отросшие ресницы, увлажняя, питая их, восстанавливая их структуру и защитные свойства. Капли Careprost содержат активные ингредиенты 0,03% офтальмологического раствора Биматопроста. Карепрост в большинстве случаев безвреден для глаз. Изначально средство использовалось для лечения глаукомы. Но если вы сомневаетесь в целесообразности и безопасности применения раствора конкретно в вашем случае, проконсультируйтесь у хорошего офтальмолога.  Общие сведения о нежелательных реакциях при применении биматопроста в виде 0,03% капель для местного применения были получены в ходе мультицентрового рандомизированного двойного слепого плацебо-контролируемого исследования в параллельных группах с участием 278 взрослых пациентов, которые получали терапию исследуемым ЛС в течение 4 мес.

  2. impopay   On   10. novembra 2022 at 5:39

    ansaid buy ivermectin pills for humans The locomotive and first car did not derail and were used to move victims to the nearest hospital, which was in the neighboring state of Veracruz priligy dapoxetine buy In the present study, ER alpha, two estrogen regulated genes, PR and PTPgamma, KGF and their relationship with endocrine resistance in human breast cancer cells were investigated

Zanechajte komentár

Váš email nebude publikovaný. Povinné polia sú označné *