Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Šou Milujem Slovensko zabojuje o priazeň divákov

Napísal na 2. apríla 2013

BRATISLAVA. Približne pred týždňom sme mali možnosť nahliadnuť do priestorov štúdia Slovenskej televízie, kde sa pripravoval nový formát RTVS s názvom Milujem Slovensko. Táto nová zábavno – hudobná šou, však nie je originálnym formátom. Jej pôvodny názov je Ik hou van Holland, z čoho správne dedukujete, že pochádza z Holandska a vysielala a vysiela sa vo viacerých krajinách sveta. RTVS odštartovala prvú z 15-tich častí výnimočne v pondelok, (1.4.2013) a zvyšné časti každý piatok krátko po 20.00.

Princíp hry, ktorú sme si vyskúšali aj na vlastnej koži je jednoduchý. V štúdiu sa budú každý piatok až do leta stretávať dva trojčlenné tímy. Na čele každého tímu bude stáť stály kapitán – teda štvrtý člen. V každom kole to budú Dano Dangl a Adela Banášová. Svoje sily si zmerajú vo viacerých súťažných disciplínach. Odpovedať budú na jednoduché ale i zložitejšie otázky o našej krajine. Zaujímavou súčasťou programu je aj kapela  s pracovným názvom Milujem Slovensko Band na čele so „superstáristom“ Samom Tomečkom. Tá predhráva známe slovenské melódie a úlohou súťažiacich je uhádnuť o aký song ide. Pri tejto, ale aj pri iných disciplínach má tím dovolené poradiť sa aj s publikom. Každý tím má k dispozícii 60 farebne odlíšených radcov. Súťaž však nie je len o vedomostiach, ale aj o šťastí, dôvtipe , no najmä o zábave. Atmosféra v štúdiu bola naozaj šialená, publikum podporovalo svoj tím najviac ako mohlo…a ako sa nám to podarilo ste mohli vidieť v pondelok večer.

_MG_1822

V historicky prvej časti súťažili v tíme Adely Banášovej, známa fitneska a občasná speváčka Nikol Weiterová, vždy originálna herečka Petra Polnišová a známy moderátor a herec Peter Kočiš. Na opačnej strane sa za súťažným pultom stretnú pod taktovkou Dana Dangla herečka a moderátorka Kristína Farkašová, tanečník a choreograf Miňo Kereš a repeťácky spevák Oto Weiter. Programom sprevádza ostrieľaný moderátor Martin Nikodým, ktorý nás tiež milo prijal a vôbec nedával pocítiť svoju pozíciu. Režisérsku stoličku obsadzuje Rado Štefanov, ktorý stojí za projektami ako Farmár hľadá ženu alebo Hotel Paradise. Aj jeho režisérsky prístup oceňujeme, nakoľko ho zaujímalo, čo si o tom myslíme a bolo vidno, že svoju prácu robí skutočne pre čo najväčšie dobro a pohodlie divákov a že mu na úspechu projektu naozaj záleží.

Naša verejnoprávna televízia, zrejme skutočne prichádza s programom, ktorý je zábavný a zároveň spĺňa aj vzdelávaciu funkciu, čo je kombinácia pre verejnoprávnu televíziu naozaj ako stvorená. Václav Mika, generálny riaditeľ RTVS na tlačovej konferencii k programu povedal: „Milujem Slovensko je dôkazom, že sa dajú urobiť šou, ktoré majú ambíciu osloviť univerzálneho diváka, byť úspešné ale zároveň splňujú isté atribúty, ktoré sú skôr vlastné verejnoprávnej televízii.“

Želáme šou Milujem Slovensko úspešný štart a množstvo verných divákov.

[nggallery id=44]

Text : Stano Čačko, foto : Peter Trandžík


WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com